TRT duyurdu! KPSS şartsız personel alımları başladı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) personel alımı yapıyor. Ankara ve İstanbul'da geçerli olan iş ilanı, TRT'nin Bilgi Teknolojileri Dairesi bünyesinde gerçekleştiriliyor. Siber Güvenlik Uzmanı ve Kıdemli Uzman pozisyonlarında alımların yapılacağı belirtiliyor.
31 Ekim 2022 09:00 Personel İlanları
TRT duyurdu! KPSS şartsız personel alımları başladı

TRT personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı! Adayların KPSS şartı olmaksızın başvuruda bulunabileceği ilanda, siber güvenlik alanında istihdam sağlanacağı belirtildi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT iki şehirde olmak üzere yeni kamu personel alımı açıkladı. TRT’ye Kasım ayı personel alımları kapsamında başvurular alınacak. Siber Güvenlik Uzmanı/Kıdemli Uzmanı alımı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun Ankara, İstanbul illeri için olacak. İşte sürece dair tüm detaylar.

TRT yeni personel alımı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nda Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığı bünyesinde Ankara ve İstanbul illerinde görevlendirilmek üzere Siber Güvenlik Uzmanı/Kıdemli Uzmanı olarak çalışacak personel alımı için yeni ilan Kasım ayı başvuruları kapsamında alınacak.

trt2.jpg

Personel alımları başvuru mezuniyet şartları

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği ve/veya Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak şartları var. Ayrıca adayların şu özel hususlara da haiz olması istenmektedir:

Siber Güvenlik çözümleriyle (Firewall, IPS/IDS, Web Gateway, Email Gateway, VPN, WAF, Vulnerability Assessment, Database Security, DNS Security, NAC, Server/Endpoint Security) ilgili en az 2 (İki) yıl tecrübe (kurulum, yönetim, analiz) sahibi olmak,

Zafiyet yönetimi ve zafiyetlerin giderilmesi konusunda bilgi ve deneyim sahibi olmak,

SIEM yönetimi, analizi ve korelasyon yazımı konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak,

Siber Olaylara Müdahale Ekibi (SOC/SOME) kurulum, yönetim ve dokümantasyon konularına hâkim olmak,

Bilgi Güvenliği Mevzuatı (5651 Sayılı Kanunu, KVKK, Elektronik İmza Kanunu, Elektronik Haberleşme Güvenliği Yönetmeliği vs.) hakkında bilgi sahibi olmak,

Offensive Security Certified Professional (OSCP) veya Certified Ethical Hacker (CEH) sertifikalarından birine sahip olmak şartları yer alıyor.

trt3.jpg

TRT personeli alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını 24 Kasım 2022 tarihine kadar Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT kariyer internet sitesinden yapabilirler. İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız aşağıdaki başvuru ekranından tüm detaylara hemen erişim saplayabilirsiniz.

Başvuru ekranı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.