TİHEK personel alımı yapıyor! Başvuru şartları açıklandı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu personel alımı ilanı yayımlandı. TİHEK tarafından yapılan açıklamaya göre 15 kişi istihdam edilecek. Uzman yardımcısı kadroları için 300 aday çağrılacak.
24 Kasım 2022 12:00 Personel İlanları
TİHEK personel alımı yapıyor! Başvuru şartları açıklandı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu personel alımı yapıyor. Başvuru şartları hakkında bilgi verildi. Müracaat sürecine ilişkin detaylar açıklandı.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu TİHEK 24 Kasım tarihinde yayınladığı iş ilanları kapsamında bünyesinde istihdam etmek üzere 15 devlet memuru alımı gerçekleştirecek. Kurum devlet memuru alımı ilanına göre 300 kişi çağıracak. 300 adaydan sadece 15 adayı seçerek alımı gerçekleştirecek. İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu 15 uzman yardımcısı unvanında alımı gerçekleştirecek.

tihek.jpg

Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları Neler?

  • Her ilanda olduğu gibi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 48. Maddesine uymak.
  • 2021 veya 2022 KPSS sınavından P4 türünden en az 70 puanı almak.
  • YDS sınavından ise İngilizce dilinden en az 70 puan almak.
  • 01 Ocak 2023 tarihi ile birlikte 35 yaşını bitirmemiş olmak.
  • En az lisans düzeyinde hukuk öğrenim dalından mezun olmak.

TİHEK Devlet Memuru Alımı Müracaat Tarihleri Ve Süreçleri Nasıl Oluyor?

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu devlet memuru alımı kapsamında başvurular 12 Aralık 2022 ile 25 Aralık 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden elektronik olarak yapılması istenilmektedir.

personel-6.jpg

Başvuru esnasında adaylardan istenilen belgeleri başvuru ekranında yüklemeleri gerekmektedir.

Alım şartları yerine getirdikten sonra KPSS puan sistemine göre sıralamaya alınarak ilk 300 aday yazılı sınava girebilecek. Başvuru değerlendirme aşamaları Kariyer Kapısı ve TİHEK üzerinden yayınlanacaktır.

Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar 27 Aralık 2022 tarihi ile 30 Aralık 2022 tarihleri arasında tahsilat ücretini ödeyerek yazılı sınava girmeye hak kazanacaklar. Sınav giriş belgeleri 04 Ocak 2023 tarihinde site üzerinden yayınlanacaktır. 08 Ocak 2023 tarihinde ise Ankara Üniversitesinde sınav yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.