Ticaret Bakanlığı açıkladı: 18-35 yaş arası personel alımı başladı!

Ticaret Bakanlığı bugün müjdeli bir haber ile karşımıza çıktı! Yapılan açıklamaya göre bakanlık 419 kişiyi istihdam edecek. Sözleşmeli personel alımları bugün itibarıyla açıldı.
07 Ekim 2022 18:00 Personel İlanları
Ticaret Bakanlığı açıkladı: 18-35 yaş arası personel alımı başladı!

İş arayan vatandaşlar için sevindiren haber Ticaret Bakanlığı'ndan geldi! Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre ticaret uzman yardımcılığı pozisyonunda çok sayıda memur alımı yapılacak. İşte detaylar...

Ticaret Bakanlığı yeni sözleşmeli personel alımı yapmak üzere yeni bir iş ilanı yayınladı. Bakanlığın yayınladığı resmi iş ilanına göre, kadrolu olarak görevlendirilmek üzere “ticaret uzman yardımcılığı” giriş sınav ilanı yayımlandı.

Ticaret Bakanlığında Genel İdare Hizmetleri Sınıfından 8 inci ve 9 uncu derece kadrolara atanmak üzere bay bayan 419 memur alımı yapılacak. Bakanlık bünyesine memur alımı yapmak üzere yayınlanan resmi iş ilanı ile ilgili diğer tüm detaylara sizler için yazımızda yer veriyoruz.

ticaret2.jpg

TİCARET BAKANLIĞI MEMUR ALIMI DETAYLARI

Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlan taşımak,

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.),

KPSS’den ilgili puan türlerinden 70 ve üzeri puan almak,

Son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az “C” seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak şartları var.

ALIM YAPILACAK KADRO DAĞILIMI

60 Mühendislik ve Teknik Bölümler (Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Matematik Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Yapay Zeka Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Yazılım Geliştirme, Yazılım Mühendisliği), 10 Ziraat Mühendisliği, 7 İnşaat Mühendisliği, 7 Makine Mühendisliği, 6 Kimya Mühendisliği, 5 Gıda Mühendisliği, 24 İstatistik, 62 İktisat, 55 Uluslararası İlişkiler, 50 İşletme, 50 Kamu Yönetimi, 50 Hukuk, 33 Maliye olmak üzere 419 kadrolu memur alımı yapılacağı resmen açıklandı.

ticaret3.jpg

BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar başvurularını Ticaret Bakanlığı internet başvuru ekranından yapmaları gerekiyor. Süreç 7 Kasım ile 16 Kasım 2022 tarihleri arasında olacak. Başvurular e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden bu tarihte yapılacak. Yukarıdaki kontenjanlardan “bölümlerden” yalnızca 1 tanesi için başvuruda yapılabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.