Ticaret Bakanlığı 3 Branşta 2.500 Memur Alımının Kontenjanlarını Açıkladı

Ticaret Bakanlığı 3 farklı Branşta 2.500 memur alacağını açıklamıştı. Açıklamaların ardından kontenjanlarda belli oldu. Gümrük muhafaza memuru, Muayene memuru, Büro personeli bölümlerine 2.500 insan atanacak. Atama sürecine dair detaylar bakanlık tarafından açıklanacak. KPSS ve sözlü sınav ile üyeler alınacak.
16 Kasım 2022 15:30 Personel İlanları
Ticaret Bakanlığı 3 Branşta 2.500 Memur Alımının Kontenjanlarını Açıkladı

T.C. Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli 2.500 yeni personel alımı bugün açıklandı. Sözlü Sınav ile Muayene Memuru, Uygulamalı (Fiziki Yeterlilik) ve Sözlü Sınav ile Gümrük Muhafaza Memuru, KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle Büro Personeli alımı yapılacak. Ticaret Bakanlığı memur alımı başvuru tüm detayları ve süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

Sözleşmeli personel alımı kontenjanları

  • 200 kadroya Sözleşmeli Muayene Memuru alımı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri için olacak.
  • 50 kadroya Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru alımı Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü (Merkez Birimi) için olacak.
  • 1.250 kadroya Sözleşmeli Gümrük Muhafaza Memuru alımı Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri için olacak.
  • 1.000 kadroya Sözleşmeli Büro Personeli alımı Merkez Birimleri, Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlükleri, Ticaret İl Müdürlükleri ve Serbest Bölge Müdürlükleri için olacak.

Ticaret Bakanlığı memur alımı genel başvuru şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 2022 KPSS’den tüm branşlar için 70 almak, gümrük muhafaza memuru alımı için erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak gerekiyor.

ticaret-bakanligi-1486318.jpg

Muayene Memuru alımı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.), Gümrük Muhafaza Memuru alımı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1992 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.) gerekiyor.

Kamu personel alımı mezuniyetler

Muayene Memuru alımı için hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden olmalı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.