TCDD personel alımı yapıyor! Başvuru şartları belli oldu

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı verdi. TCDD toplamda beş kişinin istihdam edileceğini açıklarken; müfettiş yardımcısı pozisyonunda alımların yapılacağını duyurdu.
26 Ekim 2022 11:00 Personel İlanları
TCDD personel alımı yapıyor! Başvuru şartları belli oldu

TCDD müfettiş yardımcısı pozisyonunda personel alımı yapıyor. Başvuru şartları belli oldu. Başvuru sürecine ilişkin merak edilen detaylar açıklandı.

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından güncel iş ilanı yayımlandı! Genel Müdürlüğün yayımlamış olduğu ilana göre TCDD Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 5 yeni Kamu Personeli alacak. İlan metninde yer alan bilgilere göre istihdam edilecek olan adaylar Müfettiş Yardımcısı unvanı ile görevlendirilecek. Adayların işe alım için belirlenen gerekli şartları taşıyor olmaları isteniyor.

tcdd2.jpg

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Neler?

TCDD tarafından yayımlanan iş ilanına başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu 48. maddesinde yer alan niteliklere sahip olmaları isteniyor.

Sınavın yapılacağı yıl Ocak ayı ilk günü itibariyle adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor.

4 yıllık Lisans eğitimi veren üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile bunlara denkliği yetkili kurumlar tarafınca kabul edilen yurt içi ve dışında bulunan öğrenim kurumlarından mezun olmak.

ÖSYM tarafınca 2021 ve 2022 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P48 puan türünden 70 ve üzeri sonuç almış ilk 100 aday arasında bulunmak.

İlana müracaat eden adaylara yapılacak olan soruşturma neticesinde sicil ve karakter bakımından Müfettişlik görevini yapmaya engel teşkil edebilecek durumu bulunmamak.

Yapılacak olan Müfettiş Yardımcılığı sınavına ilk veya ikinci kez giriyor olmak.

Müfettişlik görevinin gerektirdiği yeterlilikte olmak.

Sağlık durumu itibariyle ilgili meslek kolunda yurdun her yerine giderek görev yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak.

tcdd3.jpg

TCDD Sınav Duyurusu Başvuru Süreci ve Tarihleri

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi tarafından yayımlanmış sınav duyurusuna başvuruda bulunacak olan adayların müracaatlarını 2 Kasım ile 9 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekiyor. Başvurular Ankara’da bulunan TCDD Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına şahsen veya posta gönderimi ile yapılabilecek. Sınav Başvuru Formu kurum resmi internet adresinden veya Ankara’da bulunan Genel Müdürlükten temin edilebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.