Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı! 338 personel alımı yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı iş arayanlar için müjdeli haberi verdi. Yapılan açıklamaya göre 338 personel alımı gerçekleştirilecek. Çok sayıda güvenlik görevlisi, avukat ve destek personeli istihdam edilecek.
28 Ağustos 2022 19:00 Personel İlanları
Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı! 338 personel alımı yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanı verdi. Bakanlık çok sayıda güvenlik görevlisi, destek personeli ve avukat istihdam edecek. Peki ya başvuru şartları neler olacak? İşte detaylar...

Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli memur alımı yapıyor. Avukat ve güvenlik görevlisi alımı için başvuru detayları belirlendi. Tarım ve orman bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 338 adet avukat, destek personeli ve güvenlik görevlisi alımı yapıyor

Avukat Alım Başvuru Özel Şartları:

Son müracaat tarihi itibariyle hukuk fakültesinin veya denkliği yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurtiçi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının hukuk programı bölümünden mezun olmak.

tarim-2.jpg

Son başvuru tarihi itibarıyla avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak ve avukatlık ruhsatı aldıktan sonra en az 2 yıl mesleği ile ilgili çalışmış olduğunu belgelemek

Güvenlik Görevlisi Alımı İçin Başvuru Özel Şartları:

Ortaöğretim kurumlarının en az lise mezunu ve dengi okullarının birinden mezun olmak

Son başvuru tarihi itibarıyla silahlı silahsız Özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

Psikiyatrik bir hastalığı kişi bozukluğu bulunmamak. Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olmamak özel güvenlik hizmetini yerine getirmesine engel teşkil edebilecek nörolojik hastalığı bulunmamak.

tarim-3.jpg

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşından gün almamış olmak,

Erkek adayların en az 1.70 boyunda kadın adayların en az 1.60 boyunda olması gerekmektedir.

Destek Personel Alımı İçin Başvuru Özel Şartları:

Ortaöğretim mezunu olmak atanmaya hak kazanan adayların temizlik görevine devamını yapmasını engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. 24 saat vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durum bulunmaması gerekmektedir.

Tarım Orman Bakanlığı Personel Alım Başvuru Şekli Tarihi:

Başvurular 10 Eylül 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular e devlet üzerinden ya da tarım ve orman bakanlığı resmi internet sayfası üzerinden yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.