SPK memur alımı ilanı! Başvuru şartları belli oldu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) memur alımı gerçekleştiriyor. SPK'dan gelen açıklamaya göre uzman yardımcısı ve bilişim uzman yardımcısı kadrolarında yüksek maaş imkanıyla toplamda 50 kişi istihdam edilecek.
09 Kasım 2022 11:00 Personel İlanları
SPK memur alımı ilanı! Başvuru şartları belli oldu

SPK memur alımı yapıyor. Başvuru şartları ve müracaat tarihleri resmen açıklandı. İki farklı kadrodan toplam 50 kişinin işe kabul edileceği belirtildi.

Sermaye Piyasası Kurulu Memur alımı yapacak. 9 Kasım 2022 tarihli yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Sermaye Piyasası Kurulu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Meslek personeli Yardımcılığı giriş sınavı ile memur alımı gerçekleştirilecektir. Adaylardan aranan başvuru şartları ve KPSS şartını sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu bünyesindeki eksikliği gidermek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere 8. dereceli kadroya,

  • 40 Uzman Yardımcısı,
  • 10 Bilişim Uzman Yardımcısı,

spk-2.jpg

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacaktır.

SPK Memur Alımı Özel Şartları Nelerdir?

Adaylardan özel olarak,

- Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak,

- Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemek, beyanda bulunmamak,

gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Yapılacak sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşından büyük olmamak gereklidir.

KPSS Şartı Nedir?

Başvuru için KPSS den 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından en az Taban 75 puan almış olmak gereklidir.

- Uzman yardımcısı alımı için, KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3, KPSSP25, KPSSP26, KPSSP27, KPSSP28 ve KPSSP45 puan türlerinin herhangi birinden puan almış olmak,

- Bilişim Uzman Yardımcısı Alımı için ise, KPSSP1, KPSSP2 ve KPSSP3 puan türlerinin puan almış olmak,

personel-2.jpg

Eğitim Şartı Nedir?

Alımlar lisans mezunları içerisinden yapılacak olup, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden en az dört yıllık eğitim veren ilgili fakültelerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

SPK memur alımı için başvurular 11 Kasım 2022 tarihi ile başlayacak. Bu kapsamda başvurular sadece SPK kariyer adresi üzerinde gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 11 - 25 Kasım 2022

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.