Siirt Üniversitesi en az lise mezunu 31 sözleşmeli personel alacak

Siirt Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapıyor. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği ilanda KPSS 50 puan ile başvuru yapmak mümkün olacak. Müracaat koşulları resmen duyuruldu.
08 Kasım 2022 11:00 Personel İlanları
Siirt Üniversitesi en az lise mezunu 31 sözleşmeli personel alacak

Siirt Üniversitesi personel alımı ilanıyla karşımıza çıktı! Resmi Gazete'de yayımlandı... En az lise mezunu 31 sözleşmeli personel alımı başladı. Başvurular bugün itibarıyla açıldı.

Siirt Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce resmi gazetede yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Siirt Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 4/B fıkrasına göre farklı kadrolarda sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda Üniversiteye en az lise, ön lisans ve lisans mezunu personel alımı gerçekleştirilecektir.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 1 Veteriner Hekim,
  • 1 Bilgisayar Teknisyeni,
  • 1 Sağlık Teknikeri, (Tıbbi Görüntüleme),
  • 1 Elektrik Teknikeri,
  • 1 Sıhhi Tesisat Teknikeri,
  • 1 Laborant,
  • 1 Büro Personeli,
  • 2 Destek Personeli, (Temizlik Görevlisi),
  • 16 Destek Personeli, (Hayvan Bakıcısı),
  • 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

Üniversiteye sözleşmeli personel kapsamında 4/B personel alımı yapılacak. KPSS puan sırası ele alınarak yapılacak değerlendirme ile başvurular alınacaktır. Buna göre herhangi bir Mülakat yapılmaksızın atama yapılacak.

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacaktır?

Başvuru için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler istenecektir. Bu yönde " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Özel Olarak İse adaylardan,

Eğitim şartı ve KPSS şartı aranacak. Buna göre Lise mezunları için 2020 yılı KPSS'den P94, Ön Lisans ve Lisans için 2022 yılı P93 ve P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Mesleğine Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

fdsf.pngsfsdd.pngfsddfd.pngdsfdfd.pngdffdfd.png

Başvurular Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Siirt Üniversitesi personel alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 15 gün içerisinde başvuruların tamamlanmış olması gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını sadece istenen belgeler ile birlikte elektronik ortamda gerçekleştirilmesi gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 8 - 22 Kasım 2022

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.