SGK duyurdu! En az lise mezunu 341 memur istihdam edilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) iş arayan vatandaşlar için sevindirici haberi verdi. Yapılan açıklamaya göre en az lise mezunu olmak kaydıyla 341 memur alımı yapılacak. Başvuru şartları belli oldu. Aynı zamanda son başvuru tarihi de duyuruldu.
02 Ekim 2022 20:00 Personel İlanları
SGK duyurdu! En az lise mezunu 341 memur istihdam edilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı yapıyor. 341 kişinin istihdam edileceği ilanın tüm merak edieln detaylarını sizler için bir araya getirdik. İşte ayrıntılar...

SGK düz lise mezun alımı süreçleri son dönemlerde ön planda yer almaya başladı. Yapılan açıklamalara göre 341 kamu memur alımları yıl içerisinde gerçekleşecektir. Yetkiler tarafından yapılan açıklamalara göre başvuru süreçleri online olarak yapılacaktır. Başvurmak isteyenler başvuru tarihlerini kaçırmamaları gerekir. SGK lise mezunu başvuru tarihleri 30 Eylül tarihinde başlayacaktır. Başvuru sürecinin sona ermesi ise 7 Ekim tarihi olarak belirlenmiştir.

sgk2.jpg

SGK Düz Lise Mezunu Alımı Branş Dağılımı

Ekim ayının başlarında gerçekleşecek olan SGK personel alımı başvuru süreçleri branş çeşitlerine göre değişmektedir. Yapılan açıklamalara SGK düz lise mezunu alımı branş dağılımı genel olarak ihtiyaç durumlarına göre belirlenmiştir. 171 destek personeli alımı yapılacaktır. Bu 171 personel alımı süreçlerinde şunlar yer alır;

- 118 temizlik elemanı.

- 19 şoför.

- 4 dağıtıcı.

- 15 aşçı.

- 7 aşçı yardımcısı.

- 2 sekreter.

- 4 bakım personeli.

- 2 bulaşıkçı.

Diğer branşlarda 102 büro personeli, 59 güvenlik görevlisi ve 9 adet teknisyen bulunmaktadır. Personel alımı süreçleri e devlet sistemi üzerinden sağlanmaktadır. Branşların çalışma illeri yetkililer tarafından ilerleyen süreçlerde açıklanacaktır. Günümüz koşullarında SGK kamu kurumunda çalışmak isteyenler için 341 alım süreci avantaj olarak değerlendirilmektedir.

sgk3.jpg

SGK Düz Lise Mezunu İçin Genel Başvuru İşlemleri

SGK yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre SGK düz lise mezunu alımı için genel başvurular şunlardır;

- Kamu alanlarında çalışmaya engel bir durumun olmaması.

- 18 yaşından büyük olması.

- 65 yaşından küçük olmak.

- Türk vatandaşı olmak.

- Arşiv araştırma sonuçlarının çalışmaya engel olmaması.

- Sağlık raporunun görevin yerine getirmeye engel bir durumun olmaması.

Son dönemlerde kamu alanlarına dair çeşitli pozisyonlarda personel alımları yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu için başvuru süreçleri günümüzde pratik olarak sağlanmaktadır. E devlet sistemine üye olarak gerekli başvuru işlemleri kolaylıkla sağlanmaktadır. Başvuruların değerlendirilmesi süreçleri ise SGK kurumlarının belirlediği durumlara göre belirlenmektedir. Bu süreç içerisinde değerlendirme sonuçları e devlet sistemi üzerinden açıklanmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.