SGK duyurdu! 17.000 TL maaşla 65 personel alımı başladı

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı yapıyor! SGK tarafından yapılan açıklamaya göre iki farklı kadroda toplamda 65 kişi istihdam edilecek. İşe kabul edilen vatandaşlar 14 bin TL ila 17 bin TL arası maaşla çalışacak.
19 Kasım 2022 15:00 Personel İlanları
SGK duyurdu! 17.000 TL maaşla 65 personel alımı başladı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı yapıyor. 65 kişi işe kabul edilecek. 14-17 bin TL maaş imkanıyla istihdam sağlanacak.

Bundan kısa bir süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan ilan doğrultusunda 2 farklı kadroda 14 bin TL ile 17 bin TL arasında değişmek üzere personel alımlarının gerçekleştirileceği duyuruldu. Başvuru yapacak olan adaylar için gerekli olan 65 kişi için özel başvuru şartlarının yanı sıra aylık ne kadar maaş verileceği gibi detaylar da yayınlandı.

SGK 17 BİN TL MAAŞ İLE PERSONEL ALIMI YAPACAK!

screenshot-27-8cmb.jpegscreenshot-29-slas.jpegscreenshot-28-g2cs.jpeg

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Tabloda yer alan şartların yanı sıra başvuru yapacak olan kişilerin sağlaması gereken şartlar ise başlıca şu şekilde verilmiştir;

1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip bulunmak.

2- Başvuru tarihi itibariyle SGK’dan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Geçerlilik süresi devam eden (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

4- Son başvuru tarihi itibarıyla YDS/e-YDS’den asgari (D) düzeyinde puan almış olmak (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin 06.04.2021 tarihli “Uluslararası Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri Dökümanı” esas alınacaktır.) ya da dil yeterliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak veya yurtiçi/yurtdışında İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak (Bu şekilde başvuranların puanlama kriterleri ve ücret kriterlerinin değerlendirilmesinde İngilizce dil düzeyi “D” olarak kabul edilecektir) veya YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yönetim Kurulu tarafından belirlenen puanları almış olmak.

5- Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarca sözleşmesinin feshedilmemiş olmak veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmemiş olmak.

6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak

BAŞVURU TARİHİ

Başvuru yapacak olan adaylar için 11 Kasım 2022 tarihinde başlayan başvurular E-Devlet Kapısı üzerinde Sosyal Güvenlik Kurumu/Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden yapılmaya da şu an da devam etmektedir. Son başvuru tarihi ise 25 Kasım 2022 olarak verilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.