Sağlık Bakanlığı'ndan 85 bin yeni istihdam! Son başvuru tarihi yaklaşıyor

Sağlık Bakanlığı önemli bir haberle karşımıza çıktı! Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre hastanelerde çalışmak üzere 85 bin istihdam sağlanacak! Personeller kura ile seçilecek. 7 Eylül tarihinde ise başvurular sona erecek.
03 Eylül 2022 10:00 Personel İlanları
Sağlık Bakanlığı'ndan 85 bin yeni istihdam! Son başvuru tarihi yaklaşıyor

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı yapacağını duyurdu. Son başvuru tarihi için geri sayım başlarken, henüz başvuruda bulunmayan adayların elini çabuk tutması gerekiyor. İşte ilanın tüm detayları...

Sağlık Bakanlığı hastanelerinde görevlendirilmek üzere 85.000 işçi memur ve kamu personel alımı yapıyor. Yayınlanan personel alımı ilanlarına göre Sağlık Bakanlığı Türkiye geneli iki farklı unvanlarda 85 bin kamu personeli alımı yapıyor.

İlana göre Bakanlık tabip ve uzman tabip unvanlarında toplamda yeni sağlık personeli alımı ve ayrıca 85.000 personel alımı yapıyor.

saglikbakanligi-3.jpg

Personel Alımı Başvuru Genel Esasları:

Kura ile seçilecek olan personel alımı için Kura yeri ve saati kura sonuçları ve sonuçları ilişki notalarını belgeler Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sayfası üzerinden ilan edilecektir.

Kuraya başvuracaklar kurumun bilgi sistemi üzerinden açılacak kadro hangi yerleri göz önünde bulundurarak ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla 10 adet tercihte bulunabilecektir.

PBS üzerinden başvuru formu elektronik ortamda doldurup tercihleri kaydedip kesinleştirecektir.
Bakanlık eğitim ve araştırma hastaneleri veya üniversite hastanelerinden sonra 1 yıl içerisinde alınmış sağlık kurulu raporu nasıl ve sağlık kurulu raporunun verildiği hastane tarafından onaylı örneği. Başvuru yapan kişilere ait T.C kimlik numaraları ve yerleşim yeri bilgilerini içeren başvuran tarafından yazılmış dilekçesi ve sağlık raporu sunulan kişiye ve kişilerin Nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğü yerleşim yeri bilgileri raporuna sahip olan olaylar başvuru yapabilecektir.

saglikbakanligi-2.jpg

Sağlık Bakanlığı Personel Alım Başvuru Şekli;

Başvurular 7 Eylül 2022 tarihinde bitmiş olacaktır. Başvurular Sağlık Bakanlığı resmi internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Adaylar kılavuzu incelemeden başvuru yapmasın. Tabip dışında açılacak ilanı kaçırmayarak başvuru yapabilmek için aşağıda bulunan cep uygulamamızı indirin.

Başvuru kılavuzu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.