Sağlık Bakanlığı 40 Kamu Personeli İlanı

Sağlık Bakanlığı kendi bünyesine istihdam etmek üzere kamuya 40 müfettiş yardımcısı alımı yapacak. Başvuru şartlar nelerdir? Başvurular ne zaman? Haberimizin detayında...
23 Aralık 2021 12:49 Personel İlanları
Sağlık Bakanlığı 40 Kamu Personeli İlanı

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan kamu personel alımı ilanları kapsamında yıl bitmeden bir yeni ilan daha yayınlandı. Sağlık Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 40 kamu personeli alımı için ilana çıktı. İşe alınacak olan adaylar Ankara ilinde yapılacak olan sınav sonucuna göre belli olacaktır. Adaylar müfettiş yardımcısı kadrosunda istihdam edilecektir.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada yapılacak 40 memur alımı işlemleri sonrasında alınacak kişiler bakanlığın Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecekler. Ayrıca 30 Ocak 2022 ile 18 Şubat 2022 tarihleri arasında adaylara Ankara da giriş sınavı sözlü olarak yapılacak ve personel seçimleri tamamlanacak

Sağlık Bakanlığı 40 Personel Alımı Başvuru Şartları

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum olmamak.

3) Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4) KPSS sonuçları esas alınmak kaydıyla; KPSSP9, KPSSP11, KPSSP28, KPSSP33, KPSSP38, KPSSP43, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puan almış olmak.

5) Adli sicil yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak.

6) 35 yaşını doldurmamış olmak.

7) Herhangi bir SGK kurumları tarafından yaşlılık, emeklilik aylığı almıyor olmak.

8) Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak.

9) Lisans düzeyinde iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme fakültelerinden birinden mezun olmak.

Sağlık Bakanlığı 40 Personel Alımı Başvuru Yeri, Şekli ve Zamanı

Başvurular 27 Aralık 2021 tarihinde saat 00.01'de başlayıp, 09 Ocak 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Adaylar, sınav başvurularını elektronik ortamda e-Devlet - Sağlık Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapacaklardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.