Resmi Gazete'de yayımlandı! Ticaret Bakanlığı'na personel alımları başladı

T.C. Ticaret Bakanlığı personel alımları başladı. Resmi gazetede yayımlanan ilana göre bakanlığa 175 denetmen yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. İşte başvuru şartları...
30 Eylül 2022 10:00 Personel İlanları
Resmi Gazete'de yayımlandı! Ticaret Bakanlığı'na personel alımları başladı

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Ticaret Bakanlığı 175 denetmen yardımcısı alımı yapacak. Başvuru şartları duyuruldu.

Resmi gazetede yayınlanmakta olan ilana göre Ticaret Bakanlığı bünyesine 8 ve 9 dereceli 175 denetmen yardımcısı alımı yapılacaktır. Kamu personeli alımı için 2020 yılı KPSS sınavına girmiş olup en az 70 ve üstü alması şartı iş başvurusu kabul edilecektir. Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında genel idari hizmetler sınıfında 8 ve 9 dereceli kadrolara atanmak üzere175 denetmen yardımcısı alınacaktır.

Yapılacak olan alımlarda adaylar hem yazılı hem de sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Adayların 2020 yılı KPSS sınav puanına göre iş başvurusu kabul edilecektir. Ticaret Bakanlığı bünyesinde personel eksikliğini gidermek için175 denetmen yardımcısı alımı yapacaktır.

r2.jpg

Yazılı ve Sözlü Sınava Katılma Şartları

Başvuru yapan adaylar 657 sayılı DMK 48 inci maddesinde yer alan şartları taşıması gerektir.
Sınavın yapıldığı yılın ilk ayın 1 inci gününden itibaren 35 yaşını doldurmamış adaylar sınava katılabileceklerdir.

En az 4 yıllık eğitim veren Üniversitelerin siyasal bilgiler ile iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ya da mühendislik fakülteleri veya yüksekokullar ile diğer fakültelerden mezun olması gerekmektedir.

Sağlık durumu her türlü iklim koşullarında görev yapmasına uyumlu olması gerekmektedir.

ÖSYM tarafından yapılmış olan 2020 yılı KPSS sınav puanı en az 70 ve üstü olması.

Yazılı sınava katılmak için hak kazanmış olan adaylar 80 TL ücretini tahsil etmesi gerekmekte olup eğer sınav ücretini yatırmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır.

r3.jpg

Ticaret Bakanlığı Sınav Başvuru Tarihi ve Şekli

Bakanlık Tarafından yayınlanan 175 denetmen yardımcısı alımı için başvurular elektronik ortamda 24 Ekim ile 2 Kasım 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde 17.00 a kadar başvurular kabul edilecektir.

Sınava katılmak isteyen adaylar başvurusunu E devlet üzerinden gerçekleştirecek olup farklı alternatif yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir. Yazılı sınav tarihi ise 20 Kasım 2022 tarihinde Ankara da yapılacak olup sınav yeri saati adayların giriş belgelerinde yazılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.