Resmi Gazete'de yayımlandı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü 36 personel alacak

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine bağlı olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. 36 kişinin istihdam edileceği ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. İşe kabul edilen kişilere en az 10 bin TL maaş imkanı sağlanacağı belirtildi.
09 Ekim 2022 20:01 Personel İlanları
Resmi Gazete'de yayımlandı! Meteoroloji Genel Müdürlüğü 36 personel alacak

Resmi Gazete'de yer alan duyuruya göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS şartıyla 36 personel alımı yapacak. Başvuru şartları ve alım yapılacak pozisyonlar resmen duyuruldu.

Kamu kurumu en az 10 Bin TL maaşla 36 devlet personeli alımı yapacaktır. Devlet personeli alımı 9 ile 14 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Resmi gazete üzerinden yayınlanmış olan ilana göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesine KPSS şartı aranmak sureti ile en az lise (MYO) en fazla Lisans mezunu olmuş adaylardan 36 devlet personeli alımı yapılacaktır.

resmi2.jpg

36 Devlet Personeli Alımı

T.C Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bünyesine bağlı olan Meteoroloji Genel Müdürlüğü kadrosuna 36 Devlet personeli alımı yapacağını Resmi gazete üzerinden duyurdu. Alımlarda adayların lise Önlisans ve lisans mezunu olması gerekmekte olup başvurularda her hangi bir KPSS sınav şartı esas alınacaktır.

Devlet Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir

Büro Personeli Alımı

Büro personeli alımı için başvuruda bulunmak isteyen adaylar en 2020 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olması gerekir.

Öğrenim durumu Önlisans mezunu olan adaylar iş başvurusu kabul edilecektir.

resmi3.jpg

Güvenlik Görevlisi Alımı

Güvenlik görevlisi alımı için adayların özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olması gerekmekte olması ile Önlisans lisans mezunu olan adaylar başvuruda buluna bileceklerdir.

2020 yılı KPSS sınav puanı 60 ve üstü olması.

Yapılacak olan alımlarda adayların 35 yaşını doldurmamış olması.

Temizlik Görevlisi Alımı

Alımlarda adaylardan 2020 yılı KPSS sınav puanı en az 60 ve üstü olması şartı ile alımlar yapılacaktır.

Başvuruda bulunan adayların öğrenim durumu en az lise olması gerekir.

Kamu Kurumu Devlet Personeli Alımı İş Başvuru Şekli

Kamu Kurumu 10 Bin TL Maaşla 36 Devlet Personeli Alımı için 9 ile 14 Ekim 2022 tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerekir.

Yapılacak olan 36 devlet personeli alımı iş başvurusu sadece elektronik bir ortamda İsealim kariyer Sayfası üzerinden online olarak yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.