Resmi Gazete'de yayımlandı! Diyanet İşleri Başkanlığı 25 personel alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre 2020 ve 2022 KPSS puanı ile adaylar başvuruda bulunabilecek. Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı ve Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı pozisyonlarında alımlar sağlanacak.
17 Ekim 2022 18:00 Personel İlanları
Resmi Gazete'de yayımlandı! Diyanet İşleri Başkanlığı 25 personel alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı 25 personel alımı yapıyor. Başvuru şartları resmen açıklandı. Müracaat sürecine ilişkin merak edilen tüm ayrıntılar belli oldu. İşte detaylar...

Diyanet İşleri Başkanlığı 25 memur alımı ve kamu personeli alımı için başvurular 24 Ekim 2022 tarihinde başlayacaktır. DİB tarafından alımı yapılacak olan 25 aday yazılı ve sınava tabi tutulacaktır.

Resmi gazetede yayınlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatında görevlendirmek üzere 7 Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı ile 16 Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı alımı yapacaktır. 2 Farklı kadro için KPSS şartı istenmektedir. Başvuruda bulunacak olan adaylar için başvuru şartları belli olmuştur.

diyanet-2.jpg

Memur ve Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı atama ve yer değiştirme yönetmenliğinin 5 inci maddesinin B bendinde belirtilen ortak nitelik şartını taşıyor olması gerekir.

Daha önce yapılmış olan Diyanet İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcılığı yarışma sınavlarında ilk defa başarısız olmamak.

2020 – 2022 yılında yapılmış olan KPSS sınav puanı en az 60 ve sütü olması.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 35 yaşını doldurmamış olması.

Memur ve kamu personeli alımı için adayların en az lisans düzeyinde 4 yıllık Dini Yükseköğretim mezunu olması.

diyanet-3.jpg

Başvurular Nasıl Yapılacaktır?

7 Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı ilanına başvuruda bulunacak olanlar başvurularını 24 Ekim ile 4 Kasım 2022 tarihleri arasında bizzat kendileri tarafından DİBBYS programı üzerinden başvuru işlemlerini tamlayabilirler.

16 Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı alımı için başvuru şartlarını taşıması şartı ile 25 Ekim ile 8 Kasım 2022 tarihleri arasında DİBBYS programı üzerinden işlemlerini yapabileceklerdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.