Resmi Gazete'de yayımlandı! Devlet Su İşleri 157 işçi alımı yapıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çok sayıda personel alımı yapacak. Resmi Gazete'de duyurulan bilgilere göre 11 farklı pozisyonda 157 sürekli işçi istihdam edilecek.
24 Ekim 2022 18:00 Personel İlanları
Resmi Gazete'de yayımlandı! Devlet Su İşleri 157 işçi alımı yapıyor

Devlet Su İşleri, Türkiye İş Kurumu aracılığıyla 157 işçi alımı yapıyor. Başvuru şartları belli olurken, alımlar bugün itibarıyla açılmış durumda. İşte detaylar...

DSİ işçi alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İŞKUR aracılığıyla yapılacak DSİ işçi alımına ilişkin son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. DSİ Genel Müdürlüğü'nde görev almak isteyen vatandaşlar, ilgili ilana başvuru şartlarını araştırmaya başladı. 2022 DSİ personel alımı hakkında merak edilenleri yazımızda ele aldık. Peki, DSİ işçi alımı başvuru nasıl yapılır? 2022 Devlet Su İşleri işçi alımı kadro dağılımı ve başvuru şartları nelerdir? İşte cevaplar...

2022 DSİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

DSİ işçi alımı için başvurular İŞKUR'un esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek. 24 Ekim'de başlayan başvurular 5 gün sürecek ve 28 Ekim Cuma günü sona erecek.

İŞKUR BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

DSİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

  1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak.
  3. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
  4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
  5. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında sürekli işçi kadrosunda hâlihazırda görev yapanlar ilan edilen kadrolara müracaat yapmayacaklardır. Yapmaları halinde atamaları yapılmayacaktır.
  6. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu ve ilgili mevzuatı uyarınca yapılan arşiv araştırması sonucuna göre atamaya engel hali bulunmamak.
  7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
  8. Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.

İlan edilen kadrolara asıl aday olarak atamaya hak kazananların atamaya esas belgeleri kontrol edilecek, atama için öngörülen nitelikleri taşımayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olanların atama işlemleri yapılmayacaktır. Bu kişilerin atamaları yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen, ataması yapılanlardan belirlenen süre içerisinde göreve başlamayan veya feragat eden adaylar göreve başlatılmayacak, bu adayların yerine yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlamak üzere şartları sağlayan adayların atamaları gerçekleştirilecektir.

İşe alınacak işçiler dört aylık deneme süresine tabi tutulacak. Deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir. Deneme süresi içerisinde sözleşmesi feshedilenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlanarak aranan şartlara haiz olanların ataması yapılacaktır.

KADRO DAĞILIMI NASIL OLACAK?

İşte Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, DSİ işçi alımı kadro dağılımı şöyle;

dsi2.jpgdsi3.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.