PTT personel alımı! Farklı kadrolarda 25.000 kişi alınacak

İş arayanlara müjde... PTT farklı kadrolarda 25.000 kişi istihdam edecek. Alımlar çok yakında başlayacak. Genel başvuru şartları hakkında bilgi verildi. Sürece dair ilk ayrıntılar ortaya çıktı.
20 Kasım 2022 21:00 Personel İlanları
PTT personel alımı! Farklı kadrolarda 25.000 kişi alınacak

PTT 25.000 personel alımı yapacak. Gişe memuru, postacı ve kargocu kadrolarında alımlar sağlanacak. Başvuru şartları belli oldu.

Türkiye'de 1 milyonu aşkın vatandaşın merakla beklediği PTT personel alımına ilişkin detaylar belli olmaya başladı. Vatandaşların uzun süredir beklediği personel alımına ilişkin detaylar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından açıklanması bekleniyordu. Meclis'e sorulan önergelere gelen cevaplarda yıl sonuna kadar personel alımlarının tamamlanması bekleniyor.

PTT personel alımlarında kurum üzerinden resmi açıklamalar takip ediliyor. Adaylar resmi kanallardan ilanları takip ediyor. PTT'nin resmi internet adresi olan "ptt gov tr" üzerinden adaylar ilanlara dair detaylara ulaşabilir. Kurumların personel alımlarına dair beklentilerinde de ilanların kış aylarına doğru geleceği bildirildi.

Türkiye genelinde beklentiler arasında Aralık ayında personel alımlarının olacağı bildirilirken personel alımlarına ilişkin de detayların yayınlanması bekleniyor. Bu konulara dair en doğru ve net detayların da PTT resmi internet sayfasından yayınlandığı bildiriliyor.

ptt-6.jpg

PTT KADRO ALIMLARI HANGİ ALANLARDA OLACAK?

PTT en çok gişe personeli, postacı, uzman personel, uzman yardımcısı, şoför kadrolarında alım yapacak. Ancak tekniker, teknisyen, sağlık alanında personeller, mühendis kadroları ve diğer kurumun ihtiyaçlarına göre ek kadrolarda olacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

  • PTT memur alımlarına yalnızca Türk vatandaşı olan adaylar başvuru yapabilirler.
  • KPSS puan şartının sağlanması kurumun belirlediği taban puanda puana sahip olunması.
  • Başvuru yapılacak olan kadronun öğrenim şartlarının sağlanması.
  • Kadrolar göre belirlenecek olan yaş şartının sağlanması.
  • Kamu haklarından yasaklı olunmaması
  • Erkekler için askerlikle ilişiğinin olunmaması.
  • Mesleki tüm koşulların yerine getirilmesi.

ptt-2.jpg

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde

istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak

f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.