PTT 81 ilde personel alımı yapacak!

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü personel alımı gerçekleştirecek. PTT tarafından yapılan açıklamaya göre alımlar Türkiye genelinde 81 ilde yapılacak. Hangi pozisyonlarda alımların yapılacağı aktarıldı. Başvuru şartları belli oldu.
28 Ekim 2022 08:00 Personel İlanları
PTT 81 ilde personel alımı yapacak!

PTT 81 ilde personel alımı yapacak. İlanın tüm detaylarını sizler için bir araya getirdik. İşte merak edilen tüm ayrıntılar...

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Türkiye geneli kamu personeli alımı gerçekleştirmek için planlama süreçlerinin bitmesine çok kısa kaldı. Yakın bir süreç içinde PTT kurumları yüksek sayıda kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafınca talep edilen personel istihdamları sağlanmak üzere yeni kamu kontenjanları planlamaları yapılarak yeni kamu adaylara yer açılmakta. Kamu kurumlarında dolan kontenjanları tekrar gözden geçirilerek ve Genel Müdürlük tarafınca yeni personellerin istihdam edilmesine yönelik kararlar verilmesi konuşuldu.

ptt22.jpg

Kamu Kurumuna Alınacak Personel Alan Branşları Neler Olacak?

Postacı alımı, Gişe ve Büro Görevlisi alımı kadroları başta olmak üzere tekniker, mühendis, avukat, mimar, uzman yardımcısı, Posta ve Kargo dağıtım şoförü, Güvenlik Görevlisi, Genel Müdür, Temizlik Görevlisi alımı gibi branş alanlarında kamu personeli alınacağını belirtildi.

PTT Personel Duyurusu ve Başvuru Şekli ve Zamanı

PTT Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yapılan konuşma sonrası planlama aşamasına hızlı bir şekilde geçileceğini duyurdu. Yeni kamu memur alımları için kontenjan kadrolardaki doluluk ve boşluk oranları gözden geçirilerek dolu oranları yükseltilerek boş olan kurum kontenjanları doldurarak yeni Kamu Memur alımı gerçekleşeceğine dair ilan bilgisi geçildi. Kamu Personel adayları PTT kurumları tarafınca ilan edilecek personel alımların yakın bir süreç içeresinde başvuru ekranların aktif edileceğini ve başvuru ekranlarını bekleyen kişilerin kısa süre daha beklemeleri ile adaylara başvuru adresi belirlenip duyurulacaktır.

ptt33.jpg

Kamu Kurumu tarafından belirlenecek özel nitelikte istenilen şartları taşıyan adaylar müracaat edebileceklerdir. Kurum tarafından talep edilen evrak türlerini hazırlayarak başvuruların alınacağını dair alımlar gerçekleşecektir. Kişilerin belirtilen durumları taşımadığı durumda adaylığı sonlandırılacaktır. Başvuru Tarihleri henüz kesinleşmeyip yakın dönem içinde yüksek personel alımlarıyla birlikte başvuru ekranları yayınlanacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.