ÖSYM KPSS 60 Puanla 14 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

ÖSYM Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya sözleşmeli personel alımı yapacak. Son başvuru tarihi 23 Aralık 2021
09 Aralık 2021 12:46 Personel İlanları
ÖSYM KPSS 60 Puanla 14 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

ÖSYM, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yazılı ve sözlü sınav yapmadan kamuya KPSS B grubu puanına göre 3 Büro Personeli, 6 güvenlik görevlisi ve ve yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre 5 Sınav Hizmetleri Uzmanı alımı için Resmi Gazete'de ilan verdi. İşe alınacak olan adaylar sözleşmeli kadrolarda alınacaktır.

ÖSYM Personel Alımı Genel Başvuru Şartları

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum olmamak.

3) Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4) Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak,

5) Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin bulunmaması.

6) Güvenlik görevlisi ilanı için: Başvuru yapacak olan adayların nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması, giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, adayların 170 cm'den kısa olmaması ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15'ten fazla 13'ten az olmaması, Herhangi bir bölümden ön lisans mezunu olmak, KPSS P3 puan türünden en az 60 almış olmak. Sadece erkek adaylar başvuruda bulunabilir.

7) Büro personeli ilanı için: Başvuru yapacak olan adayların: 2020 yılı KPSS P3 sınavından en az 70 almış olmak, ilgili bölümden lisans düzeyinde mezun olmak, ilgili bölümden lisans düzeyinde mezun olmak.

8) Sınav hizmetleri uzmanı ilanı için: Başvuru yapacak olan adayların: 2020 KPSS P3 puan türünde en az 70 puan almış olmak, yabancı dil bilgisi puanına sahip olmak, yapılacak sözlü ve yazılı sınavda başarılı olmak, ilgili bölümden lisans düzeyinde mezun olmak.

9) Adayların aşağıda tabloda belirtilen bölümlerden mezun olması.

osym1.jpg

ÖSYM Personel Alımı Başvuru Belgeleri

1) Güvenlik görevlisi ilanı için: Fotoğraflı başvuru formu, nüfus cüzdanı\TC kimlik kartı fotokopisi, askerlik durum belgesi, 2020 KPSS sınav sonuç belgesi, silahlı özel güvenlik kartı.

2) Büro personeli ilanı için: Başvuru formu.

3) Sınav hizmetleri uzmanı ilanı için: Sınav başvuru formu.

ÖSYM Personel Alımı Başvuru Yeri, Şekli ve Zamanı

ÖSYM personel alımı ilanına başvuru da bulunmak isteyen adaylar, başvurularını 09.12.2021- 23.12.2021 tarihleri arasında yapacaktır. Güvenlik görevlisi ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar, Başkanlığın Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800 adresinde bulunan Personel ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Büro personeli ve sınav hizmetleri ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar, Başkanlığın (ais.osym.gov.tr) internet adresinde yer alan "Sınav Başvuru Formu" nu doldurarak internet ortamında müracaat edeceklerdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.