Orman Genel Müdürlüğü personel alımı! Binlerce kişi istihdam edilecek

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. OGM'den gelen açıklamaya göre toplamda 3 bin 500 kişi istihdam edilecek. Muhafaza memuru pozisyonunda alımlar yapılacak. İşte başvuru şartları...
28 Ekim 2022 13:15 Personel İlanları
Orman Genel Müdürlüğü personel alımı! Binlerce kişi istihdam edilecek

Orman Genel Müdürlüğü muhafaza memuru kadrolarında çok sayıda personel alımı gerçekleştirecek. İşte ilanın tüm detayları...

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılan açıklamaya göre 3 bin 500 muhafaza memuru istihdam edilecek. Başvuru şartları ve müracaat sürecine ilişkin tüm detayları sizler için bir araya getirdik. İşte detaylar...

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde OGM için 2022 yılı 5 Bin orman muhafaza memuru OMM alımı için kontenjanlar açıklanmıştı. Mart ayı başı itibarıyla açıklanan kadrolardan 1.500 kontenjan için orman muhafaza memuru kadrolarına alım 15 Haziran 2022 itibarıyla tamamlanmıştı. Geriye kalan 3.500 kadro için adaylar başvuruların bir an önce başlamasını talep ediyor. İşte şartlar, süreç ve tüm detaylar.

orm2.jpg

2022 yılı için 16.500 kadro talep edilmişti

OGM için 2021 yılı sonunda 2022 yılı için 16.500 kadro talebinde bulunmuştu. Kadrolar 10000 yangın işçisi, 5000 muhafaza memuru, 1000 orman mühendisi, 500 tekniker alımı idi. 1.500 kadroya atamalar tamamlandı. Adaylar şimdi istenen ve OGM Genel Müdürü Bekir Karacabey tarafından geçtiğimiz yıl talep edilen kadrolara atamaların tamamlanmasını bekliyor.

OMM alımları başvuru genel şartları nelerdir?

Adayların yapılacak ve beklenen 3.500 OMM alımı için şu şartlara haiz olması gerekiyor. Bu kapsamda başvuru için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan şartlara haiz olmak, 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2020-KPSSP93) en az 65 puan almış olmak, Tam Teşekküllü Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından sağlık kurulu raporu almak şartları var.

orm3.jpg

Orman muhafaza memuru alımına hangi bölüm mezunları başvurabilir?

Önlisans programlarından Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak şartları var.

OGM personel alımında adayların talepleri gündemde

Orman Genel Müdürlüğü OGM bünyesinde geriye kalan 3.500 orman muhafaza memuru alımı için adayların özellikle 2020 KPSS puanı ile atamanın başlatılması bekleniyor. 2022 yılı tamamlanmadan sürecin tamamlanması adaylar için bu açıdan çok önemli. Öte yandan KPSS PUANI ve YAŞ şartı da esnetilmesi talep ediliyor. Bu kapsamda KPSS’nin ya 50 olarak ya da taban puansız olması istenmektedir. Yaş sınırının da esnetilmesi, ilk etapta 40 olarak uygulanması da 100 binlerce KPSS adayının en büyük beklentisi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.