Orman Genel Müdürlüğü duyurdu! Geçici işçi alımları başlıyor

Orman Genel Müdürlüğü geçici işçi alımı için duyuru gerçekleştirdi. Yapılan açıklamaya göre toplamda beş bin kişi istihdam edilecek. Başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden alınacak.
18 Ekim 2022 11:00 Personel İlanları
Orman Genel Müdürlüğü duyurdu! Geçici işçi alımları başlıyor

Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden geçici işçi alımlarına başlıyor. Başvuru süreciyle alakalı merak edilen ilk detaylar açıklandı. İşte ayrıntılar...

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak işe alımlara ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. İlanda aktarılan bilgilere göre 'diğer orman işçisi' pozisyonunda 3 bin 937, itfaiyeci olarak 500, aşçı statüsünde 280, 'diğer fidanlık işçileri ve bahçıvanlar' kategorisinde 183 ve işletme elektronik bakımcısı pozisyonunda 100 olmak üzere toplam 5 bin geçici işçi istihdam edilecek.

ogm-3.jpg

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK

Açık iş ilanları 11-15 Nisan'da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanacak. Gerekli şartları sağlayan adaylar başvurularını buradan yapacak. Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

İKİ AY DENEME SÜRESİ

Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek, ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de duyurulacak. Adayların adreslerine yazılı tebligat yapılmayacak. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi iki ay olacak.

ogm-2.jpg

İşçi alım sürecine ilişkin tüm bilgiler, adaylardan istenilecek evraklar ile sözlü ve uygulamalı sınavın yeri ve tarihi bölge müdürlükleri internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum