Orman Genel Müdürlüğü binlerce yeni personel alımı yapıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Orman Genel Müdürlüğü çok sayıda personel alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Kamu İhale Kurumu tarafından alınan karara göre OGM, şoför alımları yapacak. Ayrıca doktor, psikolog ve sosyolog alımı sağlanacak.
29 Ekim 2022 15:11 Personel İlanları
Orman Genel Müdürlüğü binlerce yeni personel alımı yapıyor!

Kamu İhale Kurumu (KİK) kararları ile beraber Orman Genel Müdürlüğü şoför, doktor, psikolog ve sosyolog alımı yapacak. Çok sayıda yeni personel istihdam edilecek. KİK'ten konuya ilişkin ilk açıklama geldi.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü kurum idarî kurulu toplantı tutanağı yayımlandı. Orman Genel Müdürlüğü ile Yetkili Sendika TOÇ BİR SEN arasında gerçekleştirilen Kurum İdari Kurul toplantısında, mevzuat değişikliği gerektiren maddelerin kurum tarafından Kamu Personeli Danışma Kuruluna yazılmasına, Kurum İdari Kurulunda Kurum tarafından yerine getirilmesi uygun görülen talepler hakkında yapılan çalışmalar hakkında, Yetkili Sendika TOÇ BİR-SEN’ e bilgi verilmesine karar verildi. İşte özellikle personel alımı için verilen karar dair detaylar.

ogemg.jpg

Orman Muhafaza Memurlarına ek yük

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında yeni müdürlük ve şefliklerin kurulması ile birlikte şoför ihtiyacı hat safhaya ulaşmış Genel Müdürlüğümüz tarafından bu soruna geçici olarak çözüm bulma adına İşletme Şeflerimize ve Orman Muhafaza Memurlarımıza mevcut görevlerinin yanında araç kullanma görevi verilmiştir.

Ancak hem kullanılan araçların özellikleri (arazi taşıtı) hem de araçları kullanan personelin bu araçların kullanımına ilişkin zorlukları sebebiyle son zamanlarda taşra teşkilatında ciddi iş kazaları oluşmakta, kaza sonucu maddi manevi kayıplar meydana gelmekte ve bu durum araç kullanan çalışanlarımızda ciddi huzursuzluklar oluşturmaktadır. Bu kapsamda çözülmesi için sunulan öneri ve kurum yetkililerinin cevabı:

ogmggm.jpg

OGM için yeni personel alımı

İşletme Şefi ve Orman Muhafaza Memuru arkadaşlara araç kullandırılması uygulamasından vazgeçilerek acilen kurumun ihtiyaç duyduğu sayıda şoför temini yoluna gidilmesi istendi. Verilen cep ise şu şekildedir:

Şoför kadrosu temini için konu ilgili Kurumlara intikal ettirilerek takibi yapılacaktır.” Açıklamasına KİK kararlarında yer verildi.

3 alanda personel alımı ihtiyacı

“Orman Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında boş olan mevcut kadroya istihdam etmek üzere doktor, psikolog, sosyolog alınması” yönünde KİK toplantısında konu ele alındı. Alınan karar gereği şu ifadelere yer verildi. “ilgili Kurumlara yapılan kadro taleplerinin gerçekleşmesi halinde personel alımı yapılması yönünde hareket edilecektir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum