Orman Genel Müdürlüğü Alımları Başladı! 16.500 Personel Alımı İçin Kadro Dağılımı ve Başvuru Şartları!

OGM'den gelen haber doğrultusunda 16.500 kişinin işe alınacağı açıklandı. Personel alımında kaç farklı kadro olduğu da belirtildi. İnternet sitesindeki resmi duyuruda yer alan bilgiler doğrultusunda sizler de başvuru tarihleri arasında başvurunuzu gerçekleştirebileceksiniz.
14 Kasım 2022 21:11 Personel İlanları
Orman Genel Müdürlüğü Alımları Başladı! 16.500 Personel Alımı İçin Kadro Dağılımı ve Başvuru Şartları!

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvurularının ne zaman başlayacağı merak edildi. Resmi yazı ile birlikte 16.500 kişinin ne zaman alınacağı konusunda bilgi verilecek. OGM bünyesinde çalışmak isteyenler detayların aktarılmasını bekliyor.

OGM, 4 ayrı kadroda toplam 16 bin 500 personel alımı yapacak. Başvuru şartları duyurulurken, müracaat sürecine ilişkin ilk detaylar belli oldu.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 16500 yeni kadrolara personel alımı yapacak. OGM işçi, memur, personel atama başvuruları 2022 yılı itibarıyla başlaması için beklenti arttı. Açıklanan 16 bin 500 OGM güncel kadro dağılımı ve tüm kontenjanlara dair detaylarla adayların taleplerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı

Orman Genel Müdürlüğü OGM için açıklanan 16 bin 500 kadroya başvurular 2022 sonuna kadar başlaması için beklenti yüksek! Adaylar açıklanan kadrolara başvuruların fazla sürmeden başlatılmasını talep ediyor.

Yaş itibarıyla birçok unvanda olduğu gibi adaylar sürecin uzamamasını bekliyor. Yaş engeline takılmamak adına 100 OGM’de atama bekleyen 100 binlerce aday ilk ilanın gelmesine odaklandı.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru

Orman Genel Müdürlüğü için açıklanan 16 bin 500 kadro dağılımı şu şekildedir:

10000 kadroya yangın işçisi alımı,

5000 kadroya muhafaza memuru alımı,

1000 kadroya orman mühendisi alımı ile 500 kadroya da tekniker alımı açıklanmıştı. Şimdi sıra ilan sürecinde.

OGM 5000 personel alımı (Orman Muhafaza Memuru)

10 bin yangın işçisi alımından sonra adaylar en çok atama yapılacak ikinci unvan olan orman muhafaza memuru atamasını uzun süredir bekliyor. Tüm kadrolara başvurular ayrı ayrı olacağından gerek işçi ve diğer kadrolara başvurular gerekse OGM 5 bin orman muhafaza memuru alımı başvurusunun hemen yayımlanması haklı olarak isteniyor.

OGM personel alımı 2022 başvuru süreci

KPSS adayı lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar OGM’de başvuruların gecikmeden hemen başlatılması için gün sayıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum