Orman Genel Müdürlüğü 338 personel alımı için son durum ne?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı ile pek çok vatandaşın dikkatini üzerinde toplamayı başarmıştı. Toplamda 338 kişinin istihdam edileceği ilan kısa bir süre önce kapanmış, adaylar için heyecanlı bekleyiş başlamıştı. İşte son durumu...
08 Ekim 2022 21:16 Personel İlanları
Orman Genel Müdürlüğü 338 personel alımı için son durum ne?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı son durumu belli oldu. Çok sayıda adayın heyecanla haber beklediği OGM memur alımı şu anda ne durumda? İşte ayrıntılar...

Orman Genel Müdürlüğü OGM için 59 mühendis alımı, 27 avukat alımı, 1 biyolog alımı, 16 tekniker alımı, 8 teknisyen alımı, 105 büro personeli alımı, 79 şoför alımı, 22 temizlik görevlisi alımı, 21 koruma ve güvenlik görevlisi alımı olmak üzere 338 kadro için sözleşmeli memur alımı için başvurular 10 Eylül’de tamamlandı. Adaylar başvuru sonuçlarına odaklandı. İşte OGM 338 memur alımı başvuru sonuçlarına dair tüm detaylar.

ogm-2.jpg

OGM memur alımı nasıl yapılacak?

Orman Genel Müdürlüğü’ne yeni 338 sözleşmeli memur alımı için mülakat yapılmayacak. Direkt KPSS üstünlüğüne göre atamalar yapılacak. Bu kapsamda özellikle bu ibare kılavuzda da belirtilmişti: “yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” asil ve yedek listeler belirlenecek.

Atamalar her il ve branş bazında KPSS ile olacak

OGM’ye 10 Eylül’e kadar süresi içerisinde başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adayların yerleştirme işlemi şu şekilde olacak: Adayların tercih ettikleri ilde ilan edilen sözleşmeli personel pozisyon unvanları ve nitelikleri dikkate alınarak her ilde KPSS puanı en yüksek olanlardan başlanarak yapılacak. Asil adaylar puan sırasına göre ilan edilecek.

ogm-3.jpg

OGM yedek aday atamaları nasıl olacak?

Asil adaylardan süresi içerisinde başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine belirlenen genel yedek aday listesinden sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Yedek adaylardan yapılacak yerleştirme işlemleri de OGM’de duyurulunca ayrıca sizleri bilgilendireceğiz.

Orman Genel Müdürlüğü 338 memur alımı sonuçları

Orman Genel Müdürlüğü OGM için 338 kadroya adayların yerleştirme sonuçlarını, Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu ile Genel Müdürlüğü internet adresi üzerinden açıklanacak. İŞ İLANLARI KARİYER olarak sonuçlar açıklanınca sizleri anında bilgilendireceğiz. OGM personel alımı sonuçları açıklanınca aşağıdaki haber sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan ve mobil uygulamalarımızdan anında öğrenebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum