OGM'den 338 personel alımı: Başvurular için son fırsat!

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı devam ediyor. 338 kişinin istihdam edileceği alımlarda son başvurular alınıyor. Henüz başvuruda bulunmayan adayların gün sonuna kadar başvurularını gerçekleştirmeleri bekleniyor.
10 Eylül 2022 17:00 Personel İlanları
OGM'den 338 personel alımı: Başvurular için son fırsat!

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. OGM'ye yapılan alımlarda toplamda 338 kişinin istihdam edileceği biliniyor. Son başvuru tarihi için geri sayım başladı. Henüz başvurularını iletmeyen adaylar için son kez uyarı geçildi!

Orman Genel Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği personel alımlarında avukat, koruma görevlisi, şoför ve temizlik görevlisi pozisyonlarında istihdam sağlanacak. Adaylar 2020 KPSS (B) grubu puanlarıyla başvuruda bulunabilecek. En az ortaöğretim mezunu adaylar başvuru sağlayabilecek.

ogm-2.jpg

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuru şartları

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
  2. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu puan şartı mevcut olup; lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP3, ön lisans mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP93, ortaöğretim mezuniyeti gereken unvanlarda KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
  3. Adaylar başvuru tarihinin son günü itibariyle genel ve özel şartlarda belirtilen şartların tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
  4. 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

ogm-3.jpg

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı son başvuru tarihi!

OGM'ye yapılan personel alımlarında son başvuru tarihi bugün olarak biliniyor. 10 Eylül tarihi gün sonuna kadar adaylar başvurularını iletme hakkına sahip olabilecek. e-Devlet ve Kariyer Kapısı üzerinden başvurular alınacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.