Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri ve zabıta alımı yapıyor!

Muğla Büyükşehir Belediyesi önemli bir duyuru ile karşımıza çıktı. Belediyeden gelen açıklamaya göre KPSS puanıyla çok sayıda itfaiye eri ve zabıta memuru alımı gerçekleştirilecek. Her iki pozisyon için de başvuru şartları resmen açıklandı.
18 Eylül 2022 10:00 Personel İlanları
Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri ve zabıta alımı yapıyor!

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 20 itfaiye eri ve 5 zabıta memuru alımı gerçekleştiriyor. Başvuru şartları açıklanırken, aynı zamanda son başvuru tarihi de belli oldu. İşte detaylar...

Belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere kamu personeli ve devlet memur alımı yapıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 25 zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapacak.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere 20 İtfaiye eri ve 5 Zabıta memuru alımı ile beraber toplamda 25 devlet memur alımı yapılacak.

bel3-001.jpg

İtfaiye Eri Alımı Başvuru Özel Şartları;

KPSS P94 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak.

En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İtfaiye Eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

bel2-001.jpg

Zabıta Memuru Alımı Başvuru Şartları;

Mahalli İdareler, Mahalli İdareler, Yerel Yönetimler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu, Çevre Temizliği ve Denetimi, Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişinin Sağlanması, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Maliye, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Devlet Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi;

Başvurular 25 Ekim 2022 tarihinde başlamış olup 27 Ekim 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No:3 Menteşe / MUĞLA adresine şahsen gidilip yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.