MİT personel alımı yapıyor! İşte başvuru şartları

Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı gerçekleştiriyor. Hem kadın hem de erkek adayların başvurularının değerlendirileceği bu ilanda çok sayıda kişi işe MİT'e alınacak. Peki ya başvuru şartları neler olacak? İşte detaylar...
26 Eylül 2022 11:00 Personel İlanları
MİT personel alımı yapıyor! İşte başvuru şartları

Milli İstihbarat Teşkilatı çok sayıda personel alımı gerçekleştiriyor. İşte başvuru şartları ve ilanda ilgili merak edilen tüm ayrıntılar...

Bu temel şartların sağlanması gerekmektedir. MİT personel alımı başvuru şartları içinde ilk olarak T.C vatandaşı olmak yer almaktadır. Bu şart kadın erkek fark etmeksizin herkes için geçerlidir. Şartların çoğu erkek ve kadın adaylar için ayrı şekilde ayrılmakta olup bu şartlara bağlı kalınması ve istenen niteliklerin taşınması önemlidir. Aksi takdirde bu şatları taşımayan kişilerin başvuru yapması mümkün değildir.

mitt2.jpg

MİT Erkek Adaylarda Olması Gerekenler Nelerdir?

Üniversitelerin örgün eğitim vermekte olan meslek yüksekokullarının herhangi birinden ön lisans mezunu olmak. 26 yaşını doldurmamış olmak. Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim vermekte olan lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak. 29 yaşını doldurmamış olmak. Askerliğini en az 6 ay süreyle olacak şekilde yapmış olmak. En az 1.75 cm boy, 18 – 28 kg/m2 arasındaki vücut kitle endeksine sahip olunması gerekir. MİT erkek adaylarda olması gerekenler bunlardan ibaret olup dikkate alınması gerekmektedir.

MİT Kadın Adaylar İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

29 yaşını doldurmamış olmak, üniversitelerin beden eğitimi spor yüksekokulu ya da spor bilimleri fakültesinin herhangi birinden mezun olmak. En az 1.63 cm boy, 18 – 28 kg/m2 arasında vücut kitle endeksine sahip olunması gerekir. Tercihen savunma sporlarının herhangi biriyle aktif olarak ilgilenilmesi ve ilgili federasyona kayıtlı olmak.

mitt3.jpg

MİT Personel Alımı Sağlık Koşulları Nedir?

Vücudun herhangi bir yerinde protez bulunmamalıdır. Herhangi bir görme ya da duyma sorunu yaşanmamalıdır. Vücutta dövme, jilet, ameliyat ya da yara izi olmamalıdır. Görevi yapmaya engel olacak psikolojik rahatsızlık ya da uyuşturucu madde kullanımı öyküsünün hiç olmaması gerekir. Tüm bunlar sağlıksal olarak önemli görülmekle birlikte MİT sağlık koşulları içinde yerini almaktadır. Bu yüzden de bu kriterlere sahip olan kişilerin başvuru yapması beklenmektedir. Aksi takdirde kişinin başvurusunun olumsuz sonuçlanması oldukça muhtemel bir durumdur.

Başvuru ekranı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.