Milli Savunma Bakanlığı en az ilkokul mezunu 1.000 personel alacak

Milli Savunma Bakanlığı personel alımı ilanı verdi. MSB'den gelen açıklamaya göre 18 ilde ve 89 farklı kadroda toplamda 1000 işçi alımı gerçekleştirilecek. Başvuru şartları açıklandı.
22 Kasım 2022 16:00 Personel İlanları
Milli Savunma Bakanlığı en az ilkokul mezunu 1.000 personel alacak

Milli Savunma Bakanlığı duyurdu... En az lise mezunu olmak üzere 1000 personel alımı başladı. Başvuru şartları ve diğer merak edilen detaylar öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı, kendi bünyesinde ki eksikliği gidermek için kamuya 1000 kamu işçi alımı yapacağını açıkladı. 89 farklı alanda yapılacak kamu personeli alımları 18 il de gerçekleşecektir. En az ilkokul mezunu personel adaylarının başvuru yapacağı ilanda lise, önlisans ve lisans düzeyinde de alımlar yapılacaktır.

msb-2.jpg

MSB İşçi Alımı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı 18 il de 1000 kamu personeli alımı yapacağı şehirler: Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Muğla, Niğde, Sivas, Tekirdağ illerinde alım yapılacaktır. Başvurular Türkiye geneli alınacak olup, yerleşim yeri şartı aranmamaktadır.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

Başvuru yapacak olan adayların 18 yaşından küçük, 36 yaşından büyük olmaması gerekmektedir. T.C. vatandaşı olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan adaylar ilana başvuru yapamaz. Herhangi bir suçtan affa uğramış olsa bile cezai işlem almamış olmak. Kamu haklarından mahrum olan adaylar başvuru yapamaz. MSB bünyesinde yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen erkek adaylar askerlik görevini tamamlamış olması gerekmektedir.

msb.jpg

MSB Kamu İşçi Alımı Kadrosu

106 oksijen ve elektrik kaynak ustaısı, 69 genel elektrik ustası, 63 tekne montaj işçisi, 46 yük taşıma işçileri, 40 elektronik teknisyeni, 30 armadör işçisi, 27 temizlik görevlisi, 26 marangoz, 25 aşçı, 17 terzi, 16 tornacı, 32 gemi izolasyoncu ustası, 12 bahçıvan, 10 kaynak ustası, 5 sıhhi tesisatçı, 8 şoför, 4 gemici, 20 motor bakım işçisi, 12 uçak motorları bakım işçisi, 10 gemi genel servis işçisi, 72 çeşmeci, 10 boyacı ve 7 ağır silah bakım onarıcısı.

İşçi Alımları İŞKUR’dan Yapılacak!

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde yayınlanan ilanlara başvuru yapmak isteyen kamu personeli adayları başvurularını İŞKUR internet adresinde elektronik olarak veyahut ALO170 hattını arayarak yapacaklardır. 1000 işçi alımı için başvurular başlamış olup; adaylar 25 Kasım 2022 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru ekranı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.