Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personel alımı başladı! Başvuru şartları neler?

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı! MİT'in resmi internet sitesinde ilanın tüm ayrıntıları paylaşıldı. Alım yapılacak olan kadrolar resmen duyuruldu.
28 Kasım 2022 20:00 Personel İlanları
Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personel alımı başladı! Başvuru şartları neler?

Milli İstihbarat Teşkilatı bünyesindeki eksikliği tamamlamak üzere personel alımı yapacak. Güncel personel alımı ilanına göre MİT kariyer sayfası üzerinden istihbarat uzmanı, dil uzmanı, koruma ve güvenlik görevlisi ve mühendis alımı yapıyor.

İstihbarat Uzmanı Alımı İçin Başvuru Şartları;

Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak. Sınav sonuçları son 5 yıla ait olmak üzere İngilizce Fransızca Almanca dillerinin birinden 70 veya üzeri YDS puanı almış olmak ya da İngilizce için 70 veya üzeri YDS puanına karşılık gelen sınav sonucuna sahip olmak.

mit-2.jpg

Dil Uzmanı Alımı İçin Başvuru Şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak 40 yaşını doldurmamış olmak. İspanyolca İtalyanca ve Hollandaca dilleri için üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programları herhangi birinden mezun olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı İçin Başvuru Şartları

Üniversitelerin örgün eğitim veren meslek yüksekokulu programları herhangi birinden ön lisans mezunu olmak. 26 yaşında doldurmamış olmak tercihen ile askerlik hizmetini en az 6 ay süreyle yerine getirmiş olmak. Erkek adayları için en az bir 75 boyunda olmak kadın adaylar için en az 1,63 boyunda olmak kadın adaylar için üniversitelerin beden eğitimi ve Spor yüksekokulu veya spor bilimleri fakültesinde herhangi bir bölümünden mezun olmak.

mit.jpg

Mühendis Alımı İçin Başvuru Şartları

Mühendis alımı için adayların Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olması gerekmektedir.

Sınav sonuçları son 5 yıla ait olmak üzere İngilizce dilinden 60 veya üzeri YDS puanı almış olmak.

MİT Personel Alımı İçin Başvuru Şekli;

Başvurular Teşkilatın personel ihtiyaç doğrultularında değerlendirmeye alınacaktır. Özgeçmiş formunu doldurup başvurunun kabul edildiği başvuru sahipleriyle SMS, e-posta sabit telefon veya cep telefonu aracığıyla irtibat kurulmaktadır.

Başvuru Ekranı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.