Meteoroloji Genel Müdürlüğü En Az 50 KPSS Puanı ile Personel Alımı Yapacağını Açıkladı, Başvurular Başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, personel alımı gerçekleştirecek. En az 50 KPSS puanı alan kişiler iş başvurularında bulunabilecek. Personel alımının başvuru şartları da açıklandı. Bu iş başvurusuna başvurmak için aranan ilk önemli kriter KPSS puanının en az 50 olması.
16 Kasım 2022 12:36 Personel İlanları
Meteoroloji Genel Müdürlüğü En Az 50 KPSS Puanı ile Personel Alımı Yapacağını Açıkladı, Başvurular Başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel ihtiyaçlar doğrultusunda personel alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. Farklı zamanlarda alım ilanları açan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni bir ilan daha yayınladı. Söz konusu ilana göre, 22 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alıma başvuruda bulunacak kişilerin, KPSSden en az 50 almış olmaları gerekiyor.

Meteoroloji Personel Alımı Başvuru Ekranı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 22 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklamasının hemen ardından, ilanın detayları pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Bu kapsamda, MGM tarafından yapılan açıklamada, başvuruların 9 Kasım 2022 itibariyle başlayacağı ve 18 Kasım 2022de sona ereceği belirtildi.

Meteoroloji İş Başvurusu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açtığı ilana başvuru yapmak isteyen kişiler, TC kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra başvurularını iletebilecekler. Ayrıca https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden de başvurular gerçekleştirilebilir. Başvurular online yapılacak, şahsen veya kargo vasıtasıyla yapılan başvurular dikkate alınmayacak.

Meteoroloji Personel Alımı Şartları

18 Kasım 2022ye kadar devam edecek alıma başvurular için aranan genel şartlar şu şekilde:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.
3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak.
4. Erkek adaylar için askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
5. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
6. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
7. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
8. Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması sonucunun olumlu olması.
9. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
10. Başvuracak adayların durumunun, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrasında yer alan; ‘’Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.