Merkezi Eğitim Merkezleri ile Birlikte 6 Ayın Sonunda Nasıl İş Sahibi Olunur?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Mesleki eğitim merkezleri, Türkiye'de iş gücü piyasasının, aradığım elemanı bulamıyorum sözlerine son verilecek.'' dedi.
17 Kasım 2021 16:03 Personel İlanları
Merkezi Eğitim Merkezleri ile Birlikte 6 Ayın Sonunda Nasıl İş Sahibi Olunur?

Merkez Eğitim Programı kapsamında eğitim alan öğrenciler ve mezunlar yazılım teknolojileri eğitim alanında istihdam sağlanacak. Öğrenciler ve mezunlar, 6 ay boyunca özel eğitim alacak ve 6 aylık eğitimi başarı ile tamamlayan öğrenciler Turkcell'in yeni yazılım şirketinde ve Turkcell grup şirketlerinde çalışma hakkı kazanacak.

2022 yılından itibaren de bu programı tüm lise mezunlarına açacağız

Bakan Özer: "21. yüzyılda dünyada yazılım bir milli güvenlik meselesi. Bakanlık olarak bu alana çok ciddi yatırım yapacağız. 2022 yılından itibaren de bu programı tüm lise mezunlarına açacağız. Meslek lisesi mezunlarına, Anadolu lisesi, fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, güzel sanatlar lisesi, yazılıma ilgi duyan tüm gençlerimizi bu program kapsamında Türkiye'nin yazılım alanında iddialı bir ülke olmasıyla ilgili insan kaynaklarını karşılamayla ilgili dev bir hamle yapacağız." dedi.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu: ''Bugün bu proje ile hem ülkemizin hem Turkcell'in yazılım alanında ihtiyacını karşılamak için somut ve önemli bir adım atıyoruz. Bu proje gençlerimize yazılım sektöründe kapı açacak, yüksek okul seviyesinde bir mesleki eğitim ve sertifikasyon sunacak. Katılımcılar, yüksek düzeyde bir eğitim görecek. Hem toplumsal hem de kurumsal fayda sağlarken ülkemizin yazılım ekosistemine destek sunmayı amaçladık. Günümüz dünyasında yazılım alanındaki iş gücü açığının ne kadar olduğunu biliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.