Merkez Bankası personel alımı! 50 kişi istihdam edilecek

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı. Toplamda 50 kişinin istihdam edileceği ilanın tüm merak edilen ayrıntılarını sizler için bir araya getirdik. İşte başvuru şartları ve diğer önemli detaylar...
03 Ekim 2022 10:04 Personel İlanları
Merkez Bankası personel alımı! 50 kişi istihdam edilecek

T.C. Merkez Bankası çok sayıda personel alımı gerçekleştirecek. 50 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları resmen açıklandı. İşte ayrıntılar...

Merkez Bankası Kurumu tarafından yeni banka personeli istihdamların sağlanacağı duyuruldu. Ekim Ayında yeni banka personeli ihtiyaçların karşılanması için Merkez Bankası Kamu grubunda çalıştırılmak üzere yeni personeller alınması kararıyla ardından başvuru kılavuzu yayımlanmasıyla ile başvuru ekranları yayımlandı. Kamu Kurumu tarafından belirlenecek şartlar neler olacak? Banka Personel İstihdamı kaç kişi sağlanacak? Alım yapılacak branş görevi nedir? Merkez Bankası kurumu tarafından belirlenen şartları taşıyan herkes müracaat edebileceklerinde belirtti. Adayalar en az 4 yıllık eğitim fakültelerden mezun olanlar başvura bileceklerdir. Adayların yükseköğretim kurulu tarafından onaylı bir diploma olması gerekmektedir. Adayın Kurum içinde mesai saatinde uyum sağlayabilecek matematiksel işlem yeteneği iyi olmak şartıyla beraber alınmaktadır. Adayların daha önce banka deneyimi olmuş olması. Banka çalışma prensiplerine de çalışabilmesi. Bankada Bilişim vizyonunda çalıştırılacaktır.

merkez2.jpg

Personel Alımı Branşlar türleri ve Branş Görevleri

Bilişim Uzman Yardımcısı: Adayın Banka vizyonunda çalışabilecek ve bilişim teknolojileri stratejilerini oluşturabilecek derecede olabilmesi. Ülke Ekonomisi finansal konumu üzerinde çalışabilecek ve verilen görevleri yerine getirebilecek yazılım, donanım, iletişim, altyapıları güvenliği sistemlerinde görev yapabilmesi. Finansal sistemlerde kritik duruma sahip olan rezerv yönetimi piyasasını takip edebilecek. Merkez bankasının veri odaklı altyapı sisteminde çalışabilmesi.

Memur Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Uyruğunda Kayıtlı olmak. Bilgisayar mühendisliği alanlardan mezun olunması. Bilişim sistemleri mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik haberleşme, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği, kontrol sistem mühendisliği, matematik mühendisliği alanlarından mezun olunması. Adayların askerlik hizmetlerini tamamlamış ve belgelemek üzere kuruma ibraz etmesi gerekmektedir.

merkez3.jpg

Kamu Personeli Alımı Müracaat Şekli ve tarihi

İlan başvurusu 1 Ekim 2022 ile 24 Ekim 2022 tarihleri arasında müracaat edilebileceklerdir. Aşağıda verilen başvuru ekranı üzerinden direk ulaşabilirsiniz.

Başvuru ekranı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.