Merkez Bankası İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te 52 Mühendis ve Teknisyen Alımı

Merkez Bankası İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te 52 mühendis ve teknisyen alımı yapacaktır. Başvurular 8 Ekim 2021-1 Kasım 2021 tarihleri arasında alınacaktır.
09 Ekim 2021 13:20 Personel İlanları
Merkez Bankası İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te 52 Mühendis ve Teknisyen Alımı

Merkez Bankası İstanbul, Ankara ve Gaziantep'te 52 mühendis ve teknisyen alımı yapacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar, ortaöğretim kurumlarının elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve aynı bölümleri önlisans düzeyinde bitirmeleri gerekmektedir.

Mühendis Alımı Şartları Nelerdir?

1) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları taşımak.

2) 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.

3) 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

4) En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan lisans programlarında eğitimini tamamlamış olmak. 5) 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.

Mühendis alımı başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Teknisyen Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

1) 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.

2) Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)

3) Teknisyenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan teknisyen olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)

4) 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

5) 2018 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak.

6) Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Teknisyen alımı kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.