Merkez Bankası 21 ilde personel alımı yapıyor

T.C. Merkez Bankası personel alımı ilanı verdi. KPSS 50 puan şartıyla yapılacak olan alımların 21 ilde geçerli olduğu paylaşıldı. Teknisyen ve veznedar yardımcısı pozisyonlarında alımların yapılacağı öğrenildi.
02 Kasım 2022 17:30 Personel İlanları
Merkez Bankası 21 ilde personel alımı yapıyor

Merkez Bankası 21 ilde toplamda 79 personel alımı gerçekleştiriyor. Alımların hangi şehirlerde geçerli olduğu ve başvuru şartları açıklandı.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 50 puan şartı ile adayların başvuru yapabileceği banka personeli alımı devam ediyor. Kimler TCMB personeli olmak için başvuru yapabilir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası memur alımları 29 Teknisyen alımı ile 50 veznedar yardımcısı alımı olarak açıklandı. İşte en az önlisans memur atamasına dair tüm detaylar ve süreç.

Kamu personel alımı başvuru genel şartlar

Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak, TCK’daki ilgili suçlardan mahkum olmamak gerekiyor. Ayrıca adayların yaş itibarıyla 1 Ocak 1990 ve daha sonra doğmuş olması, askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olması şartı var. Öte yandan Teknisyenlik ve Veznedar Yardımcılığı görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak şartı da yer alıyor. KPSS’den ise en az 50 puan şartı var.

mb2.jpg

TCMB personel alımı mezuniyet şartları nelerdir?

Teknisyen alımına başvuru için liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği YÖK’çe tanınmış üniversitelerin başvuru kılavuzunda yer alan tablodaki programların önlisans eğitimini tamamlamış olması şartları var.

Veznedar yardımcısı başvuru için liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme için Türkiye veya yurt dışındaki denkliği YÖK’çe tanınmış yükseköğretim kurumlarının elektrik, elektronik teknolojisi, mekatronik, makine ile kontrol ve otomasyon programlarında önlisans eğitimini tamamlamış olmak şartları var.

mb3.jpg

TCMB personel alımı yapılacak iller

Veznedar alımları Adana, Edirne İzmir, Samsun, Ankara, Erzurum İzmit, Trabzon, Antalya, Eskişehir, Kayseri, Van Şubesi, Bursa, Gaziantep, Konya, Denizli, İskenderun, Malatya, Diyarbakır, İstanbul, Mersin için, teknisyen alımları da Ankara için gerçekleştirilecek.

Banka personeli alımı başvuru süreci

T.C. Merkez Bankası yeni ve güncel memur alımı başvuru iş ve işlemleri online olarak 7 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek. Aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden iş ve işlemler sadece online olarak yapılabilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.