MEB açıkladı! Temizlik ve güvenlik görevlisi alımı açıldı

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) iş arayanlar için müjdeli bir haber paylaştı! Yapılan açıklamaya göre ülke genelinde istihdam edilecek çok sayıda temizlik ve güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Peki ya başvuru şartları neler? İşte ayrıntılar...
18 Ağustos 2022 17:57 Personel İlanları
MEB açıkladı! Temizlik ve güvenlik görevlisi alımı açıldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yapmış olduğu açıklamaya göre MEB bünyesindeki Türkiye geneli okullara temizlik personeli alımı ve güvenlik görevlisi alacak. Okulların da 12 Eylül’de 2022-2023 Eğitim – Öğretim döneminin başlayacağı kesinleşti.

Bakan Özer yapmış olduğu açıklamada okulların 12 Eylül’de açılacağını, öğretmenlerin ise 1 Eylül’de okulda olmalarının gerektiğini ifade etti. 1 Eylül tarihinin Perşembe günü olmasından dolayı 1 ve 2 Eylül’de öğretmenlerin idari izinli olup, 5 Eylül’de okullara geleceklerini, 12 Eylül’de ise yeni eğitim öğretim yılının başlayacağını belirtti.

Temizlik ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yapmış olduğu açıklamada okullara temizlik personeli alımı ve güvenlik görevlisi alımıyla ilgili, “Velilerimizin özellikle kayıtlarda bağış gibi sizleri de rahatsız eden süreçlerle karşılaşmasını istemiyoruz. Velilerimiz eğer isterse okullara, okul aile birliklerine bağış yapabilirler ama bağışla okul kayıtları arasında hiçbir pozitif korelasyon yok. Zorunluluk ilişkisi yok çünkü bizim Bakanlık olarak tüm okullarımızın ihtiyacını karşılayabilecek gücümüz de var, bütçemiz de var. Sadece bununla yetinmeyeceğiz.

ozel-guvenlik-2f4w-cover.jpg

Aynı zamanda, inşallah, temizlik ve güvenlikle ilgili okullarımızın ihtiyacını karşılamakla ilgili de yakında tüm okullarımıza, tüm illerimize sürprizimizi açıklayacağız. Yani Bakanlık olarak istediğimiz şey, sizlerle birlikte sürekli istişare hâlinde yol yürüyerek sizlerin her türlü talebini karşılayabilecek her türlü gücümüz var. İnşallah, bundan sonra okul temelli bir şekilde süreçlerimizi yöneteceğiz.” ifadelerini kullandı.

tmz.jpg

Yapılan açıklamaya göre temizlik personeli alımı ve güvenlik görevlisi alımları kesinleşti. Alımlar Türkiye geneli 81 ilde olan okullar bünyesinde yapılacak. Okulların da 12 Eylül’de açılacağı kesinleştiğinden dolayı alımların önümüzdeki haftalarda başlaması düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.