Marmara Üniversitesi duyurdu! 47 personel alımı başladı

Marmara Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapıyor. Rektörlüğün yaptığı açıklamaya göre toplamda 47 kişi istihdam edilecek. En az ön lisans mezunu olan vatandaşlar başvuruda bulunabilecek. Hangi kadrolarda alımların yapılacağı belli oldu.
24 Kasım 2022 19:00 Personel İlanları
Marmara Üniversitesi duyurdu! 47 personel alımı başladı

Marmara Üniversitesi duyurdu... Bürü personeli, mühendis, tekniker, koruma güvenlik görevlisi kadrolarında personel alımları başladı.

Marmara Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. 24 Kasım 2022 tarihi ile yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Marmara Üniversitesi bünyesine 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4. maddesinin B fıkrasına göre sözleşmeli 42 Personel alımı gerçekleştirilecektir. Kadın Erkek adaylar içerisinden personel alımı yapılacak olup mezuniyete göre kontenjan dağılımı ve başvuru şartları haberde.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Ön Lisans Mezunu: 9 Büro Personeli, 20 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 6 Tekniker,

Lisans Mezunu: 1 Mühendis, 11 Büro Personeli,

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Marmara Üniversitesi personel alımında adaylardan genel başvurusu olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise KPSS, Eğitim, Mesleki şartlar aranacak. Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı aranacaktır. Bu kapsamda adaylardan,

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gereklidir.

Eğitim şartı Nedir?

Başvurular Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacağından adayların ilgili bölümlerden mezun olmuş olmaları gereklidir. Aşağıdaki tabloda yer alan eğitim alanından mezun olmak gereklidir.

sdfg.pngtyfh.png

Başvurular Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Marmara Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları ilanın resmi gazetede yayımlanması ile birlikte başladı. Bu kapsamda 15 gün içerisinde başvuruların yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece Elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 24 Kasım - 8 Aralık 2022

Başvuru Adresi: https://persis.marmara.edu.tr/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.