Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı! Başvuru şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu... Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre merkez teşkilatında görev almak üzere toplamda 25 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları resmen açıklandı.
20 Kasım 2022 18:00 Personel İlanları
Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı! Başvuru şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı verdi. 25 stajyer muhasebat kontrolörü alımı yapılacağı belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 20 Kasım 2022 tarihi ile yayımladığı memur alımı ilanına göre Merkez teşkilatında boş bulunan Stajyer Muhasebat Kontrolörü kadrosunda görevlendirmek üzere 25 Memur Alımı gerçekleştirecek.

Alımlar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak Giriş sınavı ile belirlenecektir. Sınav yazılı ve sözlü olarak yapılacak olup Sadece Yazılı Sınav dört oturumda Ankara'da gerçekleştirilecektir.

personel-4-001.jpg

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Şartlar Aranacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Ayrıca özel Olarak ise,

  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, hukuk fakültelerini ya da bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,
  • ÖSYM tarafından 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS'den P48 puan türünden en az 80 puan almış olmak,
  • Giriş Sınavının yazılı aşamasının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1988 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.),
  • Daha önce giriş sınavına en fazla iki kez katılmış olmak,

personel-5-003.jpg

Başvurular Aralık'ta Yapılacak

Bakanlık memur alımı başvurularına Aralık ayında başlayacaktır. 10 günlük başvuru süreci verilecek olup başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 12 - 23 Aralık 2022

Başvuru Ekranı: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.