KPSS şartı yok! Kültür Bakanlığı 52 personel alımı ilanı yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre KPSS şartsız çok sayıda kişi istihdam edilecek. Farklı kadrolarda yapılacak alımlarda başvurular açılmış bulunuyor.
23 Kasım 2022 15:00 Personel İlanları
KPSS şartı yok! Kültür Bakanlığı 52 personel alımı ilanı yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı gerçekleştiriyor. Çok sayıda kişinin işe kabul edileceği ilanda başvuru şartları belli oldu. Müracaat sürecine ilişkin tüm ayrıntılar açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuru ile 52 Kamu personeli alımı sonuçları açıklandı. Az önce gelmiş olan duyuru ile Bakanlık bünyesine 52 personel alımı sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar hakkında açıklama yapıldı.

Bildiğiniz üzere Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 52 kişilik kadro ile KPSS Puanı ile veya KPSS Olmaksızın personel alımı yapacağını bildirmişti. Başvuru sürecinin sona ermesi ile birlikte merakla beklenen sonuçlar 19 Ağustos 2022 tarihinde duyuruldu.

2 Eylül 2022 tarihi ile gelen yeni duyuru ile Bakanlık bünyesine alım için uygulanacak sözlü sınava katılacak adayların listesi duyurulmuştur.

kultur-2.jpg

Bakanlık 52 Personel Alımı Kontenjanları Nelerdir?

KPSS puanı aranmaksızın; 2 İç Denetçi, 3 Mühendis, 1 Peyzaj Mimarı, 4 Mimar, 1 Şehir Plancısı, 4 İdari Uzman,

KPSS taban puanı esas alınmak üzere; 1 Avukat, 4 Mühendis, 4 Mimar, 1 Şehir Plancısı, 1 Arkeolog, 1 Müze Araştırmacısı, 4 İdari Uzman, 1 Grafiker, 2 Restoratör, 10 Büro Görevlisi, 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Teknisyen ve 3 Destek Personeli)

Yedek Aday Atama Duyurusu Geldi!

KPSS puanına göre sıralanan, 31.12.2021- 18.11.2022 tarihleri arasında asil ve yedek adaylardan (belgelerini teslim etmeyen, feragat eden, kriterleri uymayan vb.) yerine, yerleştirilen YEDEK ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 25.11.2022 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin ve dilekçenin son başvuru tarihinin mesai saati bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaşması gerekir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

NOT: Son 1 yıl içerisinde aynı unvanda 4/B sözleşmeli statüde çalışmakta olan ya da kurumlarınca sözleşmesi fesh edilen veya sözleşmesini tek taraflı fesh eden adayların atamaları kesinlikle yapılmayacaktır.

kultur-3.jpg

Aşağıdaki listelerde ismi bulunup atamaya esas belgelerini teslim etmeyecek adayların, nüfus cüzdanlarının önlü arkalı fotokopisi ekli olarak feragat dilekçesi yazarak [email protected] adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir.

KPSS puanına göre sıralanan yedek adaylar listesi için tıklayınız.

ERLEŞTİRİLEN YEDEK ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

1- Dilekçe (Örneği için tıklayınız.)

2- Öğrenim Belgesi aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3- Nüfus Cüzdanı aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

5-Sağlık Raporu;

a) Temizlik Personeli için; "Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmadığını" gösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet Hastanesi veya Devlet Üniversitesi Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

6-Mal Bildirimi (Örneği için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

7- 22/11/2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (e-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

8- Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

9- Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

10- Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)

11- 6 adet vesikalık fotoğraf

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

İlgililere duyurulur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.