KPSS şartı yok! Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alacak

Dışişleri Bakanlığı personel alımı için ilan verdi. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre KPSS şartı olmaksızın sözleşmeli memur istihdam edilecek. Başvuru şartları ve süreci hakkında tüm detaylar belli oldu.
03 Eylül 2022 18:00 Personel İlanları
KPSS şartı yok! Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alacak

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartı olmaksızın sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriyor. Peki ya başvuru şartları neler? İşte tüm ayrıntılar...

Kamu iş ilanları kapsamında Dışişleri Bakanlığı bünyesine KPSS şartı aranmadan sözleşmeli personel alımı yapacak. Sözleşmeli personel alımları kapsamında yayınlanan ilanda KPSS şartsız memur alımı yapılacağı duyuruldu.

disisleri-2.jpg

Memur Alımı Başvuru Şartları

Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasaydı, kamusal haklarından mahrum olmaması, görevini yapmasına engel oluşabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamalı, güvenlik soruşturması ve her şey taramasının sonucu olumlu olma, herhangi bir suç yükümlülüğü olmama, 41 yaşını geçmemiş olmama, mezuniyet olarak en az lise dengi okullardan mezun olma, çok iyi derecede Fransız dili ve Türkçe dil bilgisi sahip olma şartları ile personel alımı iş başvurusu yapılabilecektir.

disisleri-2-3.jpg

Kamu Personel Alımı Başvuru Şekli

Başvurular ve 5 Eylül 2022 tarihi pazartesi gününden itibaren alınmaya başlanacak olup en geç başvurular 21 gün içerisinde yani 26 Eylül 2022 tarihine kadar yapılması beklenmektedir.

Başvuruları yalnızca dışişleri Bakanlığı kariyer sayfası üzerinden yapılabilecek olup farklı yollara da yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Yani başvurular yalnızca online olarak elektronik ortamda yapılacak onu farklı yollar ile yapılacak başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuruda bulunacak adaylar için alımı yapılacak olan 1 kişilik kontenjanda sekreter alımı olarak belirlenmiş olup, alımı yapılacak kurum ise Lüksemburg büyükelçiliği olarak belirlenmiştir.

Yukarıda belirlenen kurum bünyesinde çalışmak üzere 1 sözleşmeli sekreter alımı yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.