Köln Başkonsolosluğu için sekreter alımı! Başvuru şartları açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti Köln Başkonsolosluğu için memur alımı başladı. Yapılan açıklamaya göre iki sözleşmeli sekreter istihdam edilecek. Başvuru şartları belli olurken, son başvuru tarihi de öğrenildi.
25 Ağustos 2022 10:00 Personel İlanları
Köln Başkonsolosluğu için sekreter alımı! Başvuru şartları açıklandı

Türkiye Cumhuriyeti Köln Başkonsolosluğu önemli bir haberle gündeme geldi. Başkonsolosluğa memur alımı için ilan verildi. İlanın tüm detayları paylaşılırken, başvuru şartları ve süreçleri de açıklandı. İşte ayrıntılar...

Türkiye Cumhuriyeti Köln Başkonsolosluğu Türk uyruklu sözleşmeli memur alımı yapılıyor. Yayınlanan ilana göre Köln Başkonsolosluğu bünyesinde istihdam edilmek üzere iki sözleşmeli sekreter alımı yapıyor. 41 yaşını doldurmamış olan adayların başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

Başkonsolosluk Memur Alımı Başvuru Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 41 yaşından gün almamış olmak. En az lise ve denge okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca Onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hafif ve affa uğramış olsala

koln-2.jpgr dahi ağır suçlar işlememiş olmak. Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmamak ve bunu sağlık kurulu raporu ile belgelemek. Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek bilgisayar programlarını ve bilgisayar kullanabilmek.

Sınava girecek adayların sınava girerken pasaport veya Nüfus cüzdanının Aslı'nın ibraz edilmesi gerekmektedir. Yazılı eleme sınavı 23 Eylül 2022 Cuma günü saat 10.00'da başkonsolosluğun adresinde bulan kançılarya binasına yapılacaktır.

Başvuru için adaylardan özgeçmiş Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği nüfus cüzdanının Aslı ve onaylı sureti en son mezun olunan okullardan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti erkek adaylar için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişkiye olmadığına dair belge son 6 ay içinde çekilmiş bir adet tekli vesikalık fotoğraf belgeleri isteneceği belirtilmiştir.

koln-3.jpg

Memur Alımı Müracaat Süreçleri Ve Tarihleri

Memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 23 Ağustos 2022 ile 09 Eylül 2022 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını Dışişleri Bakanlığı Kariyer Kapısı üzerinden veya Kariyer Kapısı internet sitesi üzerinden elektronik olarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvuru Ekranı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.