Kamu kurumu ayda 12 bin TL maaşla memur alımı yapıyor

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu memur alımı yapıyor. KGK'nin verdiği ilana göre 12 bin TL maaş imkanı ile toplamda dokuz kişi istihdam edilecek. Peki ya başvuru şartları neler olacak?
01 Kasım 2022 09:00 Personel İlanları
Kamu kurumu ayda 12 bin TL maaşla memur alımı yapıyor

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 9 uncu dereceli uzman yardımcısı kadrolarında görevlendirilmek üzere başarı durumları dikkate alınarak 9 kişilik aday personel seçimi için giriş sınavı yapılacaktır. KGK yeni memur atamasına başvuru şartları ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık.

Kamu Gözetimi Kurumu memur alımı genel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması,

2021 ve 2022 KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47 ve KPSS P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olması,

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması (1 Ocak 1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumunun olmaması gerekmektedir.

kaam.jpg

Memur maaşları ne kadar olacak?

GİH sınıfı 9. Derece uzman yardımcısı maaşı bekar memur için NET olarak 11 bin 738 TL’dir. Öte yandan evli ve eşi çalışmayan memur aylık ücretleri de ek olarak şu şekildedir: Eş yardımı 758 TL, çocuk yardımı 166 TL’dir. Ayrıca sendikalı memur 3 ayda bir 706 TL’de toplu sözleşme ikramiyesi almaktadır.

Memur alımı başvuru mezuniyetler

Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması gerekiyor.

lasf.jpg

Kamu personel alımı başvuru süreci

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu “KGK” için memur alımı giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. Sınav başvuruları bugün başladı. Adaylar 13 Kasım’a kadar başvuru iş ve işlemlerini tamamlayabileceklerdir. Başvurular aşağıdaki ekran üzerinden online olarak yapacaklardır.

Başvuru ekranı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.