İstanbul Zeytinburnu Belediyesi memur alımı yapıyor!

Zeytinburnu Belediyesi memur alımı ilanı verdi. Belediyeden gelen açıklamaya göre adaylar KPSS şartıyla başvuruda bulunabilecek. Belediye tahsildar ve bilgisayar işletmeni pozisyonlarında istihdam sağlayacak.
09 Eylül 2022 20:00 Personel İlanları
İstanbul Zeytinburnu Belediyesi memur alımı yapıyor!

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı önemli bir açıklama ile iş arayan vatandaşların karşısına çıktı! Belediyeden gelen açıklamaya göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilecek toplamda beş personele ihtiyaç duyuluyor. Başvuru süreçlerinden adaylardan talep edilen gereksinimlere kadar tüm detaylar belli oldu. İşte o ayrıntılar...

Zeytinburnu Belediyesi memur alımı başvuru şartları

Zeytinburnu Belediyesi bir tahsildar, dört bilgisayar işletmeni alacak. Belediye beş kişiyi istihdam edecek. Hem erkek hem de kadın adayların başvurularının değerlendirileceği alımlarda, adaylardan en az lisans mezunu olmaları beklenecek. KPSS puanı ile yapılacak olan alımlarda, adayların sınavdan en az 70 puan almaları beklenecek. İlanın diğer şartları ise şu şekilde sıralanıyor:

zeytinburnu-belediyesi-3.jpg

  1. Türk vatandaşı olmak.
  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
  6. İlân edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

zeytinburnu-belediyesi-2.jpg

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı memur alımı için yukarıdaki başvuru şartlarının yanı sıra birtakım özel şartlar da talep ediyor. Bu şartlar şu şekilde açıklanıyor:

  • İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş ve alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
  • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
  • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek.

Zeytinburnu Belediyesi memur alımı başvuru tarihleri

Memur alımları için belediye 3 Ekim tarihinden 7 Ekim'e kadar gelen başvuruları kabul edecek. Adaylar, Beştelsiz Mahallesi Belediye Caddesi No:5 Zeytinburnu/İstanbul adresindeki Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen ya da posta yoluyla başvuruda bulunabilecek. Öte taraftan yaziisleri@[email protected] adresinden mail yoluyla da başvurular geçerli olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.