İstanbul Üniversitesi yüksek maaşla KPSS şartsız personel alımı yapıyor

İstanbul Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapıyor. Rektörlükten gelen açıklamaya göre KPSS şartı olmadan bilişim personeli kadrolarında çok sayıda kişi istihdam edilecek. İkamet şartı bulunmayan ilana 81 ilden başvuru yapılabilecek.
23 Kasım 2022 13:00 Personel İlanları
İstanbul Üniversitesi yüksek maaşla KPSS şartsız personel alımı yapıyor

İstanbul Üniversitesi personel alımı gerçekleştiriyor. Yüksek maaş garantili ilanda KPSS ve ikamet şartsız başvurular açıldı...

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan ilana göre Bilgi İşlem Müdürlüğüne 11 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan başvuru kılavuzuna göre KPSS’siz kamu personeli alımı yapılacaktır. Fakat KPSS P3 puan türünde puanı olan adayların işe girme olasılığı daha yüksektir. İşe alınacak olan memur adayları sözleşmeli bilişim personeli kadrosun da çalışacaklardır.

iu-2.jpg

KPSS’siz Memur Alımı Şartları

İstanbul Üniversite tarafından yayınlanan başvuru kılavuzuna göre; yabancı uyruklu vatandaşların başvuruları kabul edilmeyecek olup, Türk uyruklu vatandaşların başvuruları kabul edilecektir. İşe alınacak sözleşmeli personellerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşıyor olması gerekmektedir. Askerliğini yapmış olmalıdır. Üniversitelerin Mühendislik Fakültesi lisans düzeyin de bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden en az birinden mezun olmaları gereklidir. Analitik düşünmeye yetenekli olan mühendis alımları yapılacaktır. İngilizce yazıyor ve konuşuyor olmak gereklidir. Ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Kamu Personel Alımı Başvuru Belgeleri

Diploma veya mezuniyet belgesi. Askerlik durumunu gösteren belge (erkek adaylar için). Adli sicil kaydı. Özgeçmiş. YDS ve KPSS sınav sonuç belgesi.

iu-3.jpg

Personel Alımı Başvuru Tarihi ve Şekli

İstanbul Üniversitesi tarafından ilan edilen iş başvuru kılavuzuna göre adaylar için başvurular 15 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır. Memur alımları 29 Kasım 2022 tarihinde bitecektir. Memur adayları başvurularını elektronik (online) ortam da yapacaklardır. Başvuruların 29 Kasım 2022 tarihinde mesai bitimine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

Bilişim Personeli Maaşları

Kamu kurumu tarafından işe alınacak olan sözleşmeli bilişim personellerine Temmuz 2023 tarihinden itibaren ortalama 15 bin TL maaş ödemesi yapılacaktır. Maaşlar unvan değişikliğine göre yükseliş gösterebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.