İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 personel alımı ilanı! Sonuçlar açıklandı

İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 personel alımı gerçekleştiriyor. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre mülakat sonuçları belli oldu. Sözlü sınava giren adaylar için beklenen açıklama geldi!
04 Kasım 2022 21:00 Personel İlanları
İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 personel alımı ilanı! Sonuçlar açıklandı

İçişleri Bakanlığı 3.546 personel alımı ilanı mülakat sonuçları açıklandı. Çok sayıda kadroda yapılacak olan alımlarla ilgili yeni duyuruda bulunuldu.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından az önce duyuruldu! 2022 yılı 4/B sözleşmeli 3.546 personel alımı sözlü sınav sonuçlarına ilişkin duyuruya dair detaylar geldi. 17-21 Haziran’da alınan başvurular sonrasında İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları için mülakat sonuçları açıklandı. İşte detaylar.

icsfs.jpg

Hangi branşlarda memur alımı yapıldı

20 kağıt restoratörü, 3 arşiv uzmanı, 16 avukat, 2 psikolog, 121 sosyal çalışmacı, 17 programcı, 1 tekniker harita, 1 diğer teknik hizmet personeli grafiker, 11 şehir plancısı, 25 mühendis, 11 bilgisayar, 4 makine, 5 elektrik-elektronik, 2 yazılım, 2 endüstri, 2 inşaat, 2 harita mühendisi, 1 mütercim tercüman (İngilizce), 2098 büro personeli, 222 şoför, 682 temizlik görevlisi, 2 elektrik-elektronik teknikeri, 320 koruma ve güvenlik görevlisi (silahlı) alımı için sözlü sonuçları belli oldu.

İçişleri Bakanlığı sözlü sınav sonucu nasıl öğrenilecek?

Başvuru sürecini başarılı bir şekilde tamamlayan ve 09 Ağustos 2022-02 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılan sözlü sınavlarına katılan adaylar; sözlü sınav sonuç bilgisine-Devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan “İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım” sekmesinden öğrenebilirler.

icsflsf.jpg

Memur alımı atama işlemleri

Adaylar atamalara dair gerekli başvurularını önümüzdeki günlerde yapacaklar. İçişleri Bakanlığı tarafından ayrıca duyuru ve atama belgeleri yayımlanınca sizleri ayrıca bilgilendireceğiz.

İçişleri Bakanlığı sözlü sonucu TIKLA.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.