Hazine ve Maliye Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesine bağlı olan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı yapıyor. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre en az ön lisans mezunlarının işe alınacağı ilanda 2022 KPSS 60 puan ile başvurular açılmış durumda.
08 Kasım 2022 08:00 Personel İlanları
Hazine ve Maliye Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapıyor

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Mühendis, tekniker, büro personeli ve programcı pozisyonlarında toplamda 30 kişi istihdam edilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere sözleşmeli personel alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu yayımlanan ilana göre Darphane ve Damga Matbaası İstanbulda bulunan işyerine istihdam edilmek üzere 30 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar sözlü mülakat ile ve Mülakatsız gerçekleştirilecek. Peki hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? Başvuru için adaylardan aranan şartlar nedir?

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

  • 5 Mühendis ( 2 Mekatronik, 1 Elektrik, 1 Bilgisayar Mühendisi ve 1 Elektrik Elektronik )
  • 8 Tekniker ( 2 Makine, 3 Mekatronik, 3 Basım Yayım Teknolojileri )
  • 13 Büro Personeli,
  • 4 Programcı ( Mülakat İle )

darphane.jpg

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımında adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise, Eğitim, Yaş, ve KPSS Şartları aranacak.

Ayrıca adayların Herhangi bir Sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Herhangi bir kurum veya kuruluşta sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak gerekmektedir.

KPSS Şartı nedir?

ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans için P3 ve Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir. Buna göre Mühendis alımları için P3 ve Tekniker Alımları için P93 puan türünden almış olmak gereklidir. Programcı ve Büro Personeli alımları Ön Lisans ve Lisans mezunlarından yapılacağından adayların P3 veya P93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gereklidir

Yaş Şartı Var Mı?

Adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları ve 35 yaşından büyük olmamaları gerekmektedir.

darphane-2.jpg

Eğitim Şartı Nedir?

Mühendis alımları için ilgili alanların lisans düzeyinde bölümlerinden, Tekniker alımları içni Ön Lisans mezunu olmak gereklidir.

Büro personeli alımı için ise En az önlisans düzeyinde kurumların proje hizmetleri, veri girişi, kayıt tutma ve benzeri büro hizmetlerini yerine getirmek üzere özel şartlarda belirtilen programlarının birinden mezun olmak gereklidir.

Yabancı Dil Şartı:

Programcı alımlarında KPSS dışında adayların YDS'den en az D Sınıfı puan sahip olmaları gerekmektedir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Darphane ve Damga Matbaası personel alımında başvurular ilanın yayım tarihi olan 7 kasım 2022 tarihi ile başlamış olup en geç 19 gün içerisinde yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 7 - 16 Kasım 2022

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.