Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başladı! 50 kişi alınacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı gerçekleştiriyor. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre 50 kişi istihdam edilecek. Muhasebe denetmen yardımcısı kadrolarında alımlar sağlanacak.
17 Kasım 2022 14:00 Personel İlanları
Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başladı! 50 kişi alınacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu... Bakanlık 50 personel alımı yapıyor. Alım yapılacak kadrolar ve başvuru şartları belli oldu. Müracaat tarihleri açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 50 muhasebe denetmen yardımcısı alımı yapacağına dair başvuru kılavuzunu yayınladı. Adaylar başvuru süreci tamamlandıktan sonra yazılı ve sözlü olmak üzere iki adet sınava gireceklerdir. Yazılı sınav da başarılı olan adaylar sözlü sınava girmeye hak kazanacaklardır. Başvuru detayları sizler için verilmiştir...

hazine-2.jpg

Hazine Bakanlığı Personel Alımı Müracaat Şartları

Başvuru yapacak olan adayların T.C. vatandaşı olması gerekmektedir.

ÖSYM tarafından yapılan KPSS 2021-2022 sınavlarından birinde P47 ve P48 puan türlerinde en az 75 puan almış olmak gereklidir.

2023 Ocak ayının birinci gününde itibaren 35 yaşını doldurmamış olması gereklidir.

Hazine Bakanlığı, tarafından yapılan sınav başvurularını ikiden fazla başvuru yapan adaylar, bu giriş sınavına başvuru yapamazlar.

Başvuru tarihleri arasında başvuru yapmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Lisans eğitimi veren; iktisadi ve idarî bilimler, siyasal bilgiler, iktisat, işletme veya hukuk fakültesinden mezun olmaları gerekmektedir.

hazine-3.jpg

Memur Alımı Başvuru Şekli-Tarihi

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 19 Aralık 2022 ve 30 Aralık 2022 tarihleri arasında elektronik başvuru yapacaklardır. Adaylar sadece e-Devlet üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı/Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı sistemi üzerinden elektronik başvuru yapacaklardır. Farklı yollarla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.