Hazine ve Maliye Bakanlığı En Düşük 6 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı çok sayıda meslek dalından personel alımı yapacaktır. Başvurular ne zaman ? Başvurular nasıl yapılacak?
29 Ekim 2021 09:36 Personel İlanları
Hazine ve Maliye Bakanlığı En Düşük 6 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı 130 personel alımı yapacak. Başvuru yapan adaylar, 05/12/2021 tarihinde Ankara’da “İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı” ile işe alınacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını, 08.11.2021-11.11.2021 tarihleri arasında yapacaklardır. Başvurular ÖSYM üzerinden alınacaktır. Başvuru yapmak için tıklayınız. Sınava gşrecek olan adaylar başvurularını yaptıktan sonra, Sınava girecek adaylar 08-12 Kasım 2021 tarihleri arasında, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İşlemler’de yer alan “Ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 280,00 TL sınav ücretini yatıracaklardır

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru yapacak olan adayların başvuru tarihi itibariyle 45 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından yapılan YDS sınavından en az 50 puan alması gerekmektedir ve YDS sınavının son iki seneye ait olması gerekmektedir.

Hangi Mesleklerde Alım Yapılacak?

Eczacı, doktor, veteriner, müdür, savcı diş hekimi, komiser, hakim, müşavir, avukat mimar, subay, kaymakam, inşaat mühendisi, jeoloji mühendisi, makine mühendisi, maden mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, jeofizik, ziraat, haberleşme, fotogrametri, çevre mühendisi, gıda mühendisi.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.