Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! 400 memur alımı yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 400 memur istihdam edilecek. Çok sayıda kişinin işe alınacağı bu fırsatın detayları belli oldu. Başvuru şartları açıklandı. İşte merak edilen tüm ayrıntılar...
30 Eylül 2022 17:00 Personel İlanları
Hazine ve Maliye Bakanlığı duyurdu! 400 memur alımı yapılacak

400 memur alımı için ilan verildi! Hazine ve Maliye Bakanlığı bu müjdeli haberi vatandaşlara duyurdu. İşte ilanın tüm detayları...

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 memuru alımı yapacağına dair duyurularda bulundu. Çok sayıda olmak üzere yeni memur alımlarını gerçekleştirmek için 400 memur alımlarını başlatacağını duyurdu. Yakın bir süreç içerisinde yeni memur alımların gerçekleşeceğine dair açıklamalarda bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı alınacak kurumlara kurum tarafınca belirlenen şartları taşıyan herkes müracaatta bulunarak değerlendirmeye alınacağını ileri sürdü. Değerlendirme sonrası adaylar mülakatlara çağrılarak başarılı olan kişiler memurluğa tabi tutulacaktır.

hazine2.jpg

Hazine ve Maliye Bakanı Tarafında Memur Alım Şartları

Yapılacak Olan Hazine ve Maliye Bakanı tarafından belirlenecek 400 memur alım başvuru şartları neler olacak? Hangi nitelikte adaylar aranacak? Hangi branşlarda alımlar sağlanacak? Başvuru süreçleri ne zaman gerçekleşecek? Alım şekli nasıl gerçekleşecek? KPSS şartı aranacak mı? Alınacak memur statüsünde kişiler kadrolu olarak mı başlanacak?

400 Kamu Memur Alımı Esnekliğinde Açıklamalar

Kamu kurumlarında yeni alımların gerçekleştirmek üzere Hazine ve Maliye Bakanı tarafından personel sayılarında artışlar sağlanacağı ve personel istihdamlarının yakın süreç çerçevesinde gerçekleşeceğini belirtti. Başvurmak isteyen adaylar belirtilen nitelikler ve şartları sağlayan kişiler ön müracaatta bulunabileceklerdir. Nitelikleri karşılamayıp da başvuruda bulunan adayların dosyası tespit edildiği an itibari ile adaylığı sonlandırılacaktır. Bakan tarafından müjdeli haberler de bulunarak son noktasında adayların sabırlı bir şekilde beklemeleri ve güncel paylaşım sitelerimizde takipte kalarak anlık bilgilere ulaşabilirsiniz.

hazine3.jpg

Başvuru Tarihleri

Başvuruların 27 Ekim 2022 ile 2 Kasım 2022 tarihleri arasına gerçekleşeceği yayımlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.