Hazine Bakanlığı duyurdu! 10.000 TL maaşla personel alımı başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı yapıyor. Bakanlıktan gelen açıklamaya göre 10000 TL maaş imkanıyla alımlar başladı. Başvuru şartları ve ilanın tüm merak edilen detayları netlik kazandı.
23 Kasım 2022 09:00 Personel İlanları
Hazine Bakanlığı duyurdu! 10.000 TL maaşla personel alımı başladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kendi bünyesinde ki eksikliği gidermek için 50 muhasebe ve denetmen yardımcısı kadrosuna memur ataması yapacağını duyurdu.

Kamu kurumu tarafından yayınlanan başvuru kılavuzuna göre başvuru şartlarını sağlayan memur adayları Ankara ilinde yapılacak olan yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre belirlenecektir.

hazine-2.jpg

Maliye Bakanlığı Başvuru Şartları

Türk uyruklu vatandaşlar kamu kurumu tarafından yayınlanan ilana başvuru yapacaklardır.

Yazılı sınav tarihiyle başvuru yapan memur adaylarının 35 yaşını tamamlamamış olması gerekmektedir.

Lisans düzeyin de iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, hukuk fakültesinden birinden mezun olmuş olmak.

Başvuru yapacak olan adayların Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturmasın da olumlu sonuçlanmaları gerekmektedir.

hazine-3.jpg

Personel Alımında KPSS Puan Şartı

Personel adayları başvuru yaparken 2021 yılı veya 2022 yılında girmiş oldukları Kamu Personeli Seçme Sınavının sonuçlarını kullanabileceklerdir. Adaylar için; KPSS P47 veya KPSS P48 puanlarından birinin en az 75 puan almış olmaları gerekmektedir. KPSS sınavın da kamu kurumu tarafından istenilen taban puana sahip olmayan adaylar başvuru şartlarını sağlamamış olacaklardır.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Süreci

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Resmi Gazete de yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen kamu personeli adayları için başvurular 19 Aralık 2022 tarihin de başlayacaktır. Adaylar başvurularını 30 Aralık 2022 tarihine kadar tamamlamış olmak zorundadırlar. Personel adaylarında başvuru tarihini kaçırmış olan adaylar için başvuru sistemi tekrar açılmayacak olup, geç yapılan başvurular da Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kabul edilmeyecektir.

Kamu personeli alımı adayları başvurularını e-Devlet üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı/Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı internet siteleri üzerinde elektronik olarak yapılacaktır. Adaylar başvurularını sadece elektronik olarak yapacak olup yüz yüze, mail, posta , e-posta vb. Yollarla yapılan aday başvuruları kamu kurumu tarafından kabul edilmeyecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.