Hazine Bakanlığı 25 personel alımı yapıyor! Sınav başvuru tarihleri açıklandı

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başladı. 25 kişinin istihdam edileceği belirtildi. Stajyer muhasebat kontrolörü alımları yapılıyor. Başvuru şartları belli oldu...
25 Kasım 2022 08:00 Personel İlanları
Hazine Bakanlığı 25 personel alımı yapıyor! Sınav başvuru tarihleri açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı yapıyor. 25 stajyer muhasebat kontrolörü alımı başladı! İlanın tüm detayları duyuruldu.

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından güncel olarak iş ilanı yayımlandı! Bakanlık tarafından yayımlanan ilana göre merkez teşkilatında boş olan kadrolarda görevlendirilmek üzere 25 Stajyer Muhasebat Kontrolörü alacak! İlan başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre alımlar sınav yapılarak gerçekleştirilecek. Adaylarda aranan başvuru şartları, sınav başvuru süreci ve sınav tarihine ilişkin tüm detaylar belli oldu. Adaylar istenilen niteliklere sahip olmaları gerekiyor.

Stajyer Muhasebat Kontrolörlüğü giriş sınavı; yazılı ve sözlü olacak şekilde iki aşamada yapılacak. Yazılı sınavda yeterli başarıyı gösteremeyen adaylar sözlü sınava girmeye hak kazanamayacaklar.

hazine-2.jpg

Giriş Sınavı Başvuru Şartları Neler?

İlgili sınava giriş yapmak için müracaat edecek adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci maddesinde yer alan niteliklere sahip olmaları isteniyor.

Yükseköğretim Kurumlarının en az 4 yıllık Lisans eğitimi veren fakültelerinin; İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, Hukuk bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlar tarafınca kabul edilen 4 yıllık fakültelerin birinden mezun olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2021 veya 2022 yıllarında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS-P48 puan türünden asgari 80 puan almış olmak.

Giriş Sınavının yazılı aşamasının yapılacağı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak.

Daha önce yapılan giriş sınavlarına en fazla 2 kez katılmış olmak.

hazine.jpg

Sınav Başvuru İşlemleri Nasıl ve Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Stajyer Muhasebat Kontrolörlüğü Giriş Sınavına müracaat edecek adayların, 12 Aralık ile 23 Aralık 2022 tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım sayfasından veya Kariyer Kapısı resmi web sitesi üzerinden elektronik ortamda başvurularını yapmaları gerekiyor. Şahsen, kargo veya posta yoluyla yapılan başvurular kurum tarafınca kabul edilmeyecek. Söz konusu sınav 28-29 Ocak 2023 tarihinde Ankara’da yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.